Základní škola a mateřská škola Petra Strozziho, Praha 8, Za Invalidovnou 3

Zaměření školy

ZŠ Petra Strozziho obdržela jako první státní základní škola v obvodu Prahy 8 povolení MŠMT vyučovat v anglickém jazyce a zařadila se tak do sítě bilingvních škol. Znamená to, že počínaje školním rokem 2010/2011 budou čerství prvňáčci této třídy absolvovat výuku ve všech předmětech, vyjma českého jazyka a předmětů, ve kterých se bude vyučovat o české geografii a historii, v anglickém jazyce. Žáci bilingvních tříd budou v rámci odpoledních aktivit využívat „anglickou družinu“, kterou povede zkušený lektor-rodilý mluvčí.

Od školního roku 2007/2008 je ve škole  zaváděn nový školní vzdělávací program s motivačním názvem „Škola otevřených možností“. Vyjadřuje myšlenku otevřenosti školy všem dětem a respektování individuality každého žáka. Menší počet žáků ve třídách umožňuje vyučujícím individuální přístup k dětem s poruchami učení, k dětem cizích státních příslušníků, k žákům ze sociálně znevýhodněného prostředí, ale i k žákům nadaným. Důraz je kladen na pozitivní vztah žáků k celoživotnímu vzdělávání a uplatnění nabytých vědomostí, dovedností a zkušeností v praktickém životě a v budoucí profesi.

Velikost a umístění školy

ZŠ Petra Strozziho je malá škola rodinného typu s 1. až 9. postupným ročníkem. V centru Karlína tvoří rozhraní mezi historickou a sídlištní výstavbou a barokní budova karlínské Invalidovny ji odděluje od  Sokolovské třídy. Jde o pavilonovou školu, přechody mezi pavilony jsou zastřešené. Škola   je umístěna v klidném a rozlehlém přírodním areálu  s nadstandardním  sportovním zázemím. V blízkosti školy je metro a tramvajové spojení.

Za Invalidovnou 3, 186 00, Praha 8

Mgr. Petra Jehnová