University College Prague

O nás

University College Prague (UCP) vznikla spojením dvou uznávaných vysokých škol – Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha (VŠMVV) a Vysoké školy hotelové a ekonomické (VŠHE). UCP navazuje na více než 20leté tradice VŠMVV a VŠHE a nadále se zaměřuje na vzdělávání v humanitních a ekonomických studijních programů.

Vedení UCP tvoří absolventi z předních světových univerzit jako Cambridge University, London School of Economics (LSE) nebo Maastricht University. I z tohoto důvodu je na UCP důraz kladen na minimalizování nepodstatného memorování, možnost uplatnění získaných poznatků do praxe již během studia a rozvíjení kritického myšlení.

Přihlášky a přijímačky

Přijímací řízení se skládá ze 3 jednoduchých kroků.

1 Vyplňte a odešlete nezávaznou přihlášku ke studiu

V prvním kroku je nutné vyplnit přihlášku ke studiu. Tento krok by vám neměl zabrat více než 5 minut a budete v něm vyplňovat osobní údaje a informace o předchozím studiu. Po vyplnění přihlášky vás bude kontaktovat naše studijní oddělení s dalšími informacemi. Přijímací řízení na české studijní programy je bezplatné.

2 Smlouva a pozvánka do školy

Po vyplnění přihlášky vám zašleme smlouvu o studiu a pozvánku do školy. Díky tomu budete mít příležitost si prohlédnout školu, seznámit se s nabídkou aktivit školy a zeptat se na vše, co vás zajímá. Podpisem smlouvy o studiu budete mít garantované místo na UCP pro nadcházející akademický rok. Absolventi zahraničních škol (neplatí pro studenty ze Slovenska) musí předložit nostrifikovaný doklad. Celý postup pro získání nostrifikace naleznete zde.

3 Zápis a začátek studia

Před začátkem studia je třeba uhradit školné do termínu, který je uveden ve smlouvě. Následně ještě absolvujete zápis a oficiálně se stanete členem akademické obce.

Přihlášku nalezneš zde: https://ucp.cz/prihlaska-rozcestnik/

Vše o přijímačkách: https://ucp.cz/prijimaci-rizeni/

Školné

Bakalářské studium trvá tři roky. Uvedené školné je za jeden semestr a platí od akademického roku 2022/23. Akademický rok se skládá ze dvou semestrů.

Bakalářské studium – Prezenční forma

Specializace hotelnictví: 32 500 kč za semestr

Specializace cestovní ruch: 23 500 kč za semestr

Specializace marketing ve službách: 23 500 kč za semestr

Účetnictví a finanční řízení podniku: 22 500 kč za semestr

Hospitality management: 39 500 kč za semestr

Ostatní studijní programy: 27.500kč za semestr

Bakalářské studium – Kombinovaná forma

Specializace hotelnictví: 22 500 kč za semestr

Specializace cestovní ruch: 22 500 kč za semestr

Specializace marketing ve službách: 22 500 kč za semestr

Účetnictví a finanční řízení podniku: 22 500 kč za semestr

Ostatní studijní programy: 27.500kč za semestr

Magisterské studium – Prezenční forma

Specializace management hotelnictví a lázeňství: 32 500 kč za semestr

Specializace management destinace cestovního ruchu: 27 500 kč za semestr

Specializace marketingový management v cestovním ruchu a hotelnictví: 27 500 kč za semestr

Ostatní studijní programy: 29 500 kč za semestr

Magisterské studium – Kombinovaná forma

Všechny programy a specializace: 27 500 kč za semestr

Kromě desítek stáží u partnerů UCP mají studenti možnost se zapojit i do vícero unikátních projektů:

• Projekt Ambasáda– Tento dvousemestrální projekt vede Mgr. Hana Zmeková, MBA, která patří k předním protokolistům v České republice. V každém semestru se projekt Ambasáda věnuje jedné oblasti z diplomacie a mezinárodních vztahů, k níž je pozváno několik expertů z praxe. Díky tomuto projektu se studenti mohli setkat například s Věrou Jeřábkovou (ředitelkou Diplomatické akademie MZV ČR), Milošem Vystrčilem (předsedou Senátu Parlamentu ČR), Zuzanou Čaputovou (prezidentkou SR), Bohuslavem Sobotkou (bývalým předsedou vlády ČR) a s dalšími významnými hosty. Na konci tohoto projektu dostanou všichni účastníci i diplom o absolvování.
  • Projekt Bezpečnost– Jedná se o dvousemestrální projekt pod záštitou gen. Ing. Andora Šándora (v zál.) a studenti se dozví mnoho užitečných informací o současných konfliktech a také získají dobrý přehled o vlivu bezpečnostní sféry na mezinárodní dění. Během tohoto projektu se studenti setkají s významnými generály, analytiky či velvyslanci.
  • PR v praxi – Ve spolupráci s Asociací public relations (APRA) funguje na UCP projekt PR v praxi. Během tohoto jednosemestrálního projektu se studenti seznamují s tím, jak vypadá práce v PR agentuře a co obnáší příprava konkrétního projektu. Lektoři z řad členských agentur APRA vedou menší skupiny studentů a připravují je na závěrečnou práci. Díky této spolupráci mohou studenti aplikovat své teoretické znalosti přímo do praxe. Do tohoto projektu jsou zatím zapojeni pouze studenti z pražské pobočky UCP.
  • Studentská reklamní agentura– Studentská marketingová agentura funguje ve spolupráci s přední firmou Toxin, díky čemuž vybraní studenti mají možnost již během studia pracovat na opravdových zakázkách od reálných klientů. Díky tomu studenti získají spoustu užitečných zkušeností a zároveň si mohou přivydělat už během studia.
  • Přednášky od expertů z Českého olympijského výboru – V rámci sportovní diplomacie mají studenti možnost účastnit se přednášek přímo od expertů z Českého olympijského výboru. Díky tomu získají studenti znalosti o tom, jaké nástroje, druhy a formy sportovní diplomacie existují, jaké funkce plní Mezinárodní a Český olympijský výbor, či význam pořádání sportovních akcí a jejich přínos pro zvyšování atraktivity země.

Obory

Bakalářské studium

Mezinárodní vztahy a diplomacie (Bc.)

Hotelnictví, cestovní ruch a marketing (Bc.)

Mezinárodní management a marketing (Bc.)

Účetnictví a finanční řízení podniku (Bc.)

Hospitality Management (Bc.)

Magisterské studium

Mezinárodní a diplomatická studia (Mgr.)

Hotelnictví, cestovní ruch a marketing (Ing.)

Fakulty

Praha-Smíchov

U Santošky 17, 150 00 Praha 5

Praha-Troja