Polytechnické hnízdo DDM (Praha 9)

Učebny pro moderní pojetí výuky dílen a robotiky se nově otevřely na Praze 9 v prostorech Domova dětí a mládeže na Proseku. Z pohledu celé Prahy jde již o 8. „hnízdo“ a zároveň první, které je k dispozici na území městské části Prahy 9. Žáci a učitelé základních škol z okolí zde mohou navštěvovat výuku dílen a robotiky.

Myšlenku přenášet polytechnickou výchovu žáků základních škol na půdu středních škol a domovů dětí a mládeže uvedl v život společný projekt Magistrátu hlavního města Prahy a Hospodářské komory hl. m. Prahy. Vše stojí na logice zpřístupnění moderně vybavených dílen a kvalifikovaného personálu většímu počtu žáků.

Cílem je vytvořit dokonale vybavené dílny – tzv. polytechnická hnízda, umístěná přímo v zázemí středních škol a DDM. Základní školy tak mají možnost zařadit polytechnickou výchovu do svých vzdělávacích programů a vyhnout se přitom nákladným investicím do vybavení vlastních dílen a zajištění vyškoleného personálu.

Počet provozovaných tříd: 1

Vypsané termíny