Čeština‎English

Polytechnické hnízdo SOU U Krbu (Praha 10)

Sledovat
Sleduje: 0
X

Sledovat

E-mail: *

První moderní učebna pro polytechnickou výchovu žáků základních škol pro oblast gastronomie. Žáci a učitelé základních škol se v rámci jednoho dne seznámí s profesí kuchaře, číšníka a cukráře. Kromě jiného budou mít možnost vyzkoušet si přípravu pokrmů na nejmodernějších přístrojích.

V pondělí 7. 2. 2022 se moderní kulinářská učebna na SOU U Krbu poprvé otevřela i žákům a učitelům základní školy. Žáci oblečeni do zástěr a kuchařských čepic si během přípravy vyzkoušeli práci s těmi nejmodernějšími přístroji, které současný kulinářský svět nabízí. K dispozici měli například 5 konvektomatů, které jsou plně ovladatelné chytrým telefonem. Dále vakuovačku spolu se sous vide přístrojem pro přesné sledování teploty pod bodem varu. Nechyběl ani multiúčelový Thermomix či PACOJET pro precizní výrobu sorbetů a zmrzlin.

Během výuky jim práci ulehčovala videoprojekční technika. „Během přípravy předkrmu se studenti učili, jak očistit a následně zpracovat krevety do závitků. Díky videotechnice viděli doslova pod ruce naší vedoucí odborného výcviku a mohli tak detailně sledovat její jednotlivé kroky,“ říká ředitelka SOU gastronomie Mgr. Kateřina Mrvová.

Studenti se v rámci programu seznámí s profesí kuchaře, ale také cukráře či číšníka. Kromě přípravy konkrétních pokrmů si žáci vyzkouší například prostírání stolu, přípravu nápojů včetně kávy, seznámí se se základními principy práce s potravinami a s tím spojenými hygienickými požadavky. Program je pro žáky základních škol zcela zdarma a je vhodný zejména pro žáky 8. a 9. tříd.

Myšlenku přenášet polytechnickou výchovu žáků základních škol na půdu středních škol a domovů dětí a mládeže uvedl do reality společný projekt Magistrátu hlavního města Prahy a Hospodářské komory hl. m. Prahy. Vše stojí na logice zpřístupnění moderně vybavených dílen a kvalifikovaného personálu většímu počtu žáků.

Cílem je vytvořit dokonale vybavené učebny, tzv. polytechnická hnízda, umístěná přímo v zázemí středních škol a DDM. Základní školy tak mají možnost zařadit polytechnickou výchovu do svých vzdělávacích programů a vyhnout se přitom nákladným investicím do vybavení vlastních učeben a zajištění vyškoleného personálu. V současné době je v Praze funkčních 39 polytechnických učeben.

Počet provozovaných tříd: 1

Zobrazit více Zobrazit méně

Vypsané termíny

Aktuálně zde nejsou žádné nadcházející akce.

Pořadatel

Kontakty

Adresa konání

U Krbu 45, 108 00, Praha 10

Obecné kontakty

Komentáře (0)

Napsat první komentář
Napsat komentář

Napsat komentář

Kde se koná

U Krbu, 45, Hlavní město Praha, 108 00, Česko.

Sledovat
Sleduje: 0
X

Sledovat

E-mail: *