TOP kempy: Lásku ke krejčovskému řemeslu se studenti učí přímo od špičky v oboru

Článek - iKAP 2.4.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Ve čtvrtek 3. března 2022 proběhl další z řady TOP kempů, které jsou realizovány díky projektu iKAP Praha – „Komplexní program rozvoje a podpory pražského školství“. Tentokrát se nadané studentky potkaly přímo s mistrem krejčím Richardem Hronovským z prestižního pánského krejčovství ADAM STEINER v Praze.

Díky TOP kempům si mohou žáci zdokonalovat své dovednosti přímo v prostředí podniků. Pracují s exkluzivními materiály, přístroji či postupy, ke kterým se ve školách běžně nedostanou. Aktivita si klade za cíl podpořit realizační opatření, která pomohou zvýšit intenzitu vzájemné spolupráce škol a trhu práce.  Realizace probíhá nejčastěji ve firmě, dílně či jiné specializované instituci (např. vědecko-výzkumné organizaci) a to pouze s omezeným okruhem studentů. Jedná se o originální pražský koncept a specifickou výukovou jednotku nejen pro žáky, ale i pedagogy středních škol.

2.4.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek