Kurz: Kariérový poradce pro vzdělávací a profesní dráhu

Akreditovaný vzdělávací kurz Kariérový poradce pro vzdělávací a profesní dráhu.

Kurz je zdarma a je určen pedagogům pražských ZŠ a SŠ v oblasti kariérového poradenství.

Pro REGISTRACI do kurzu prosím vyplňte přihlášku.

Akreditovaný vzdělávací kurz vede k získání profesní kvalifikace, jehož cílem je připravit uchazeče na úspěšné vykonání profesní zkoušky konané v souladu s hodnoticím standardem profesní kvalifikace Kariérový poradce pro vzdělávací
a profesní dráhu, kód: 75-004-R, dle zákona č. 179/2006 Sb. a na řádný výkon této profesní kvalifikace v praxi.

Absolventi akreditovaného vzdělávacího kurzu v hodinové dotaci 90ti výukových hodin s praktickými ukázkami práce se skupinou, zkušenostmi ze školního prostředí a s obdržením odborné literatury získají Potvrzení o účasti v akreditovaném vzdělávacím kurzu. Kurz je pro uchazeče zdarma. Lze na kurz navázat a absolvovat dále profesní zkoušku dle standardu NSK a získat tak doklad o vzdělání, tj. Osvědčení o profesní kvalifikaci Kariérový poradce pro vzdělávací a profesní dráhu, kód:75-004 R (volitelné, v ceně 10.000 Kč).

OBSAH akreditovaného vzdělávacího kurzu:

• Orientace v teorii a metodách kariérového poradenství.
  • Vyhledávání, tvorba a poskytování kariérových informací pro přímou i bezkontaktní kariérovou práci s klientem (jednotlivcem i skupinami).
  • Uplatňování metod, technik a postupů základní kariérové diagnostiky.
  • Vedení poradenského rozhovoru s cílem získat základní kariérové informace.
  • Kariérová práce s jednotlivcem a se skupinou, individuální plány, metody skupinové kariérní práce.
  • Vedení evidencí, systemizace kariérových informací na regionální úrovni, práce s potenciálními zaměstnavateli.
  • Poskytování kariérových informací ze světa vzdělávání a světa práce.
  • Orientace v legislativě počátečního a dalšího vzdělávání včetně předpisů souvisejících s kariérovým poradenstvím.
  • Organizace informačních, poradenských a vzdělávacích akcí zaměřených na podporu a rozvoj řízení vlastní kariéry lidí (career management).

Místo konání kurzu a zkoušky před autorizovanou osobou

Akademie řemesel Praha – Střední škola technická, Praha 4, Zelený pruh 1294/52

Termíny výuky v kurzu
Zahájení 23. 11. 2021, ukončení 11. 3. 2022.
Pokračování ve dnech: 30. 11., 17. 12. 2021, 14. 1., 21. 1., 28. 1., 4. 2., 11. 2., 18. 2., 25. 2., 4. 3., 11. 3. 2022

Lektorování v kurzu
RNDr. Petr Pokorný (garant kariérové poradenství projektu P-KAP)
odborníci z praxe – kariéroví poradci – sdílení zkušeností