1. IT Gymnázium s.r.o.

Jsme čtyřleté gymnázium představující novou formu gramotnosti. Jsme škola, kde se učí smysluplně a s největším akcentem na pochopení souvislostí a porozumění současnému světu. Jsme tým, který se nebojí tvořit své vlastní kurikulum a pravidelně ho obnovovat.

IT už dávno není izolovaným oborem, IT prostupuje do všech progresivních odvětví a potřebuje lidi nejen odborně kompetentní, ale též kreativní, sociálně zdatné a schopné komunikovat a pracovat v týmu.

Naše gymnázium má proto daleko větší ambice, než jen vyučovat informatiku v rozšířeném měřítku, či být typickou přípravkou na další technické studium na vysoké škole. Nechceme ani vychovávat hotové programátory, jak by se mohlo z názvu naší školy zdát, ačkoliv naši absolventi budou pravděpodobně schopni najít okamžitě uplatnění na pracovním trhu.

Využíváme technologie všude tam, kde je to přirozené a kde se to hodí k práci a učení,  implementujeme informační a informatickou gramotnost do předmětů.

Propojujeme vzdělávací oblasti tak, abychom neučili izolovaně a samoúčelně látku, která se dá vykládat v kontextu a v širším porozumění, u nás nenajdete předměty, které znáte běžně z rozvrhu, ale máme Infor/matiku, Humanities, Science, Angličtinu, Španělštinu a předmět Sport a zdraví. Anglicky mluvíme i v jiných hodinách, než v hodinách angličtiny, uplatňujeme širokou paletu výukových metod a nástrojů. Základním pilířem výuky je pro nás osobnost pedagoga.

Chceme vytvořit prostředí, kde se budou všichni cítit dobře a kam budou studenti rádi chodit.

Náš absolvent má být člověk, který je schopen samostatně myslet, zná své přednosti a kvality, jedinec, který se sám zodpovědně rozhoduje, je otevřený a pozitivní, ale kritický ke všemu, s čím se v životě setká, člověk s potřebou celoživotního vzdělávání, s přehledem v technologické oblasti a schopný posoudit trendy digitálního světa, ale rovněž s rozhledem a přesahem do oblasti kulturní, ekonomické a společenské, s tendencí vytvářet hodnoty a příležitosti nejen pro sebe, ale i pro druhé.

Vítáme na našem gymnáziu dívky. IT v dnešním světě vůbec neznamená jen programování nebo ryze technické činnosti, IT hlavně dávno není výsostně mužskou doménou. V IT jsou úplně nejvíc potřeba lidé schopní přicházet s řešeními a myslet komplexně. Ženy mají k tomu přirozené organizační schopnosti a tendenci budovat dobré vztahy.

Věnujeme se sportu a podporujeme pohybové aktivity studentů. Chceme doslova zbořit mýtus o ajťácích coby peciválech. Pro tyto účely využíváme i naši rozlehlou školní zahradu. Myslíme si, že pravidelný fyzický pohyb je nejen součástí zdravého životního stylu, ale též pozitivně ovlivňuje mentální výkon.

K Cihelně 129, 190 15, Praha 9

Markéta Fibigerová