1. Mateřská škola, Praha 9 – Újezd nad Lesy, Čentická 2222

Vítejte v 1. Mateřské škole

Pojďte se podívat, jaké to tu máme.

Na pozemek mateřské školy vstoupíme vrátky a projdeme k hlavnímu vchodu. Jeden slouží pro děti z červené třídy a druhý pro děti z modré a žluté třídy.

Šatny červené a modré třídy

Při vstupu hlavním vchodem se ocitneme v dětské šatně, ze které se děti dále rozcházejí do svých tříd a děti ze žluté třídy po přezutí své obuvi dále pokračují do své šatny v prvním patře.

Červená třída s hernou

Červená třída se nachází v první polovině budovy a je určena nejmladším dětem.

Herna je vybavena hračkami, relaxačním koutkem a kuchyňkou s dětskou sedací soupravou. Nechybí zde ani kadeřnictví, klávesy a interaktivní tabule. Herna je propojena se třídou, ve které jsou stolečky a může se oddělit shrnovací stěnou. Je zde výtvarný stolek a mnoho deskových a didaktických her. V zadní části třídy se nachází okénko, kde se vydávají svačiny a oběd.

Modrá třída s hernou

Modrá třída je určena starším dětem. Nachází se v druhé polovině přízemí.

Tato třída je podobně vybavena jako třída červená. V herně nalezneme hračky, relaxační koutek, kuchyňku s dětskou sedací soupravou, kadeřnictví, klávesy a interaktivní tabuli. Třída je od herny oddělena shrnovací stěnou a je vybavena stolečky, výtvarným koutkem, je zde mnoho deskových a didaktických her. V zadní části třídy je okénko, které slouží k výdeji svačin a obědu.

Sociální zařízení

Každá třída má své sociální zařízení, do kterého je umožněn vstup, jak ze třídy, tak ze šaten.

Děti zde mají k dispozici mýdlo v nášlapném dávkovači a každé svůj ručník, který se dvakrát do týdne mění.

Schodiště, šatna a sociální vybavení žluté třídy.

Po schodišti se dostaneme do prvního patra, kde se nachází, žlutá třída s šatnou a sociálním zařízením.

Jakmile vyjdeme do prvního patra dostaneme se do prostorné místnosti, ze které děti vchází do šaten, sociálního zařízení a žluté třídy.

Žlutá třída s hernou

Z šatny se odebereme do žluté třídy, která je menší a je určena předškolním dětem.

Stejně jako obě předchozí třídy je rozdělena na hernu a třídu. V herně najdeme mnoho hraček, kuchyňku, didaktické a deskové hry, klávesy, interaktivní tabuli, relaxační koutek. Třída je připojena k herně a je vybavena stolečky a výtvarným koutkem.

Ložnice

V prvním patře naproti žluté třídě se nachází ložnice.

Ložnice je určena pro nejmenší děti z červené třídy. Po obědě odchází do ložnice přímo z červené třídy po točitém schodišti. Každé dítě zde má připraveno své lehátko. Starší děti si v tuto dobu poslechnou pohádku a poté si hrají.

Zahrada

Okolo mateřské školy je prostorná zahrada se spoustou herních prvků.

Na zahradě se nachází nově vybudovaná venkovní učebna na polytechnickou výuku. Nová hrabaliště, mlhoviště, proutěné domečky, pískoviště, několik houpaček, balanční chodník, kopec a dráha pro koloběžky. Je zde nový zahradní domek pro uložení venkovních hraček. Hrací prvky na zahradě se průběžně obměňují. Podél budovy jsou umístěny zvýšené dřevěné záhony, kam si děti sází cibuloviny, zeleninu a bylinky.

Rok v mateřské škole

Všem dětem z mateřské školy se snažíme celý školní rok obohatit o nejrůznější akce, které jsou plné zábavy, pohybu a i vzdělávacích činností.

Na závěr této prezentace jsme pro Vás připravili malou ukázku toho, co jsme s dětmi v naší mateřské škole prožili.

Sídlo

Čentická, 190 16, Praha 9