Anglo-americká vysoká škola z.ú. (AAVŠ)

Anglo-americká vysoká škola, z.ú.(AAU) byla založena v roce 1990 a je nejstarší soukromou VŠ působící v České republice. Sídlí v nově zrekonstuovaném Thurn-taxisově paláci pod Pražským hradem v Letenské 5.

AAU nabízí bakalářské, magisterské i profesní vzdělání v oblastech ekonomiky, managementu, mezinárodních vztahů a diplomacie, humanitních a společenských věd, vizuálního umění a rovněž také žurnalistiky a práva. Výuka probíhá pouze v anglickém jazyce a je založena na amerických a britských tradicích. Většina programů je akreditována MŠMT. Vyjímkou jsou studijní obory LLB, LLM a MBA, které jsou uskutečňovány s mezinárodními partnery. Škole byla také jako první a doposud jediné evropské akademické instituci příznána americká akreditace WASC (The Western Association of Schools and Colleges), kterou jsou akreditovány univerzity na západním pobřeží Spojených států jako například Chapman University a University of California, Stanford University.

Na škole působí odborníci s doktoráty z Yale, Stanfordu a dalších prestižních, nejen amerických, univerzit. Absolventi školy se úspěšně uplatnili a uplatňují na domácím trhu i v zahraničí, ať už jako
podnikatelé či vedoucí pracovníci národních a nadnárodních společností,
organizací, institucí i diplomatických služeb.

Část studia lze absolvovat i na některé z partnerských univerzit po celém světě (např. Chapman University v Kalifornii; Murdoch University v Austrálii; Kookmin University v Koreji).

AAU je také zapojena do mezinárodního programu Erasmus, který umožňuje výměnné studijní pobyty v rámci zemí EU. Systém prospěchových stipendií umožnuje nejlepším studentům studovat zadarmo. AAU vytváří interaktivní prostředí v malých studijních skupinách, kde je kladen důraz na samostatné myšlení, exaktní uvažování a vytříbení dovednosti psaného i
mluveného projevu.

Studenti mají možnost zapojit se do Studentské rady, která slouží jako most mezi AAU administrativou a studenty. Připravuje pro studenty společenské akce, výlety a také organizuje studentské kluby.

Fakulty

Sídlo