ART ECON – Střední škola a vyšší odborná škola Praha, s.r.o.

Posláním školy ART ECON je připravit studenty na úspěšnou profesní dráhu v neustále se měnícím světě a poskytovat jim doprovodné nadstandardní mimoškolní služby v příjemném prostředí.

Pomáháme studentům objevit a rozvíjet své jedinečné schopnosti a talent prostřednictvím studijních programů s vysokými standardy, které kombinují kritické myšlení a celostní přístup k učení s moderními technologiemi a dovednostmi žádanými v dnešní době.

Naším cílem není úspěšně složená maturitní zkouška, ale student, který ve svém životě vykonává své povolání s láskou a zároveň je za něj náležitě finančně ohodnocen, tak aby si mohl plnit své životní sny. Proto rádi dále sledujeme úspěchy svých studentů!

Dnes se na naší škole vyučují umělecké a ekonomické studijní obory středního vzdělávání s maturitní zkouškou a nabízíme uchazečům také možnosti studia v denní i dálkové formě.

Škola je vybavena učebnou pro výuku písemné a elektronické komunikace, jazykovou laboratoří a učebnami výpočetní techniky. Výuka je zabezpečena stálým pedagogickým sborem a externisty z řad vysokoškolských pedagogů a odborníků z praxe.

Během studia je kladen velký důraz na získávání praktických zkušeností. 30 % výuky tvoří odborná praxe na pracovištích ve smluvně zajištěných partnerských firmách a společnostech jako jsou banky, cestovní kanceláře, hotelové řetězce aj.¨

Součástí výuky jsou jazykové a tematicky zaměřené pobytové zájezdy do zahraničí. Škola je zapojena do programu Erasmus University Charter, který umožňuje studentům vykonávat stáže a studijní pobyty v zahraničí. Samozřejmostí jsou mezinárodně platné certifikáty Europass.

Nad Rokoskou 111, 182 00, Praha 8

Mgr. Petr Procházka