Česko Britská Základní Škola, s.r.o.

Cílem školy Prague British International School je inspirovat všechny žáky v naší inkluzivní, rozmanité komunitě. Jde nám o to, aby se z dítěte stal sebevědomý, charakterní člověk, který je tolerantní a respektuje ostatní. Jde nám o vysoké standardy dobrého chování, jejichž dodržování vyžadujeme.

Uznáváme potenciál každého žáka dosáhnout úspěchu a studenty povzbuzujeme v tom, aby se při učení nebáli rizika, a celkově je na jejich vzdělávací dráze podporujeme. Snažíme se využít všechen jedinečný potenciál jejich zvídavosti a přemýšlivosti v rámci kurikula i mimo něj. Naším cílem je rozvinout jejich odvahu a víru v sebe sama, aby došli až na samou hranici svých možností.

Škola je součástí podpůrné komunity se spolehlivým systémem pedagogicko-psychologické péče, která pomáhá žákům s jejich celoživotními akademickými a kulturními aspiracemi, vychovává z nich odolné, nezávislé mladé lidi a rozvíjí jejich talent, aby mohli dobře sehrát svou roli v dnešní globální společnosti.

Hodnoty

Spolupráce a soucit

Rádi spolupracujeme, hledáme různé pohledy a vážíme si jich. Vnímáme a podporujeme ty, se kterými pracujeme. Vycházíme z našich kolektivních znalostí a zkušeností a snažíme se zlepšovat náš propojený svět.

Odhodlání a odolnost

K výzvám a změnám přistupujeme sebevědomě. Chyby chápeme jako příležitost něco se naučit a být vynalézaví, když se zrovna nedaří. Jsme kreativní a nezávislí a víme, že se budeme učit celý život. Je pro nás důležité ve vzdělávání někam aspirovat a klást si ambiciózní cíle.

Všímavost a ohleduplnost

Myslíme na blaho své i ostatních. Jsme globálními občany s ambicemi dosáhnout globálních cílů, a proto se zapojujeme do problémů a účastníme se nápadů, které mají místní i mezinárodní význam. Chováme se ohleduplně a přemýšlíme kriticky.

Respekt a odpovědnost

Jsme laskavými a spolehlivými členy komunity, kteří odpovídají za své činy. Představujeme aktivní přínos pro globální společnost, oceňujeme kultury jiných lidí a vážíme si jich.

Odvaha a poctivost

Nejistotě čelíme s odvahou. Jsme důvěryhodní a mluvíme pravdu. Jednáme čestně a prokazujeme silný smysl pro poctivost a spravedlnost. Stojíme si za tím, čemu věříme.

K Lesu 558, 142 00, Praha 9

Mgr. Petra O'Leary