Fakulta sociálních věd (FSV UK)

NAŠE MISE

Jsme institucí, která je „v srdci Evropy“ nejen svým geografickým umístěním, ale také na akademické úrovni. Na naší fakultě se potkávají špičkoví odborníci z České republiky i zahraničí, díky široké studijní nabídce a mezioborové prostupnosti jsme fakultou, která je velmi atraktivní i pro studenty a badatele ze zahraničí.

Jsme špičkovým vědeckým pracovištěm s mezinárodním přesahem – svědčí o tom velké množství mezinárodních projektů či spolupráce v rámci aliance 4EU+. Kromě toho má naše fakulta z celé univerzity nejvyšší počet společných mezinárodních programů (joint a double degree) a rovněž i celkový nejvyšší počet cizojazyčných studijních programů. Spolupracujeme s evropskými univerzitami v rámci programu ERASMUS+, který doplňují další programy mezinárodní mobility s předními mimoevropskými vzdělávacími a vědeckými institucemi.

Naši lidé

Naši pedagogové jsou zváni jako klíčoví řečníci na prestižní konference a stávají se členy či poradci významných národních i mezinárodních grémií. Díky tomu nabízí studium na naší fakultě mimořádnou příležitost získat zahraniční zkušenosti na prestižních pracovištích. V Česku a střední Evropě patříme ve všech našich oborech mezi jasné lídry v mezinárodních žebříčcích.

Naši absolventi i vyučující zaujímají významná místa ve veřejném životě – jako odborníci na ministerstvech, na zastupitelských úřadech ČR, při Evropské unii, v českých i mezinárodních či nadnárodních komerčních společnostech, jako přední ekonomové v bankách, známí novináři, politici nebo členové výzkumných agentur. Z těchto pozic se pak stávají významnými spolutvůrci v procesu tvorby veřejného mínění k závažným otázkám celospolečenského charakteru.

Vysoká škola

Sídlo