Fakulta tropického zemědělství (FTZ ČZU v Praze)

Představení fakulty

Fakulta tropického zemědělství (FTZ) České zemědělské univerzity v Praze je v naší zemi ojedinělým pracovištěm s více než padesátiletou tradicí zaměřeným na problematiku zemědělství, rozvoje venkova a trvale udržitelného nakládáním s přírodními zdroji v tropech a subtropech.

Mise fakulty:

Posláním fakulty je vzdělávání zahraničních i českých studentů v oborech tropického a subtropického zemědělství, rozvoje venkova a udržitelného nakládání s přírodními a energetickými zdroji v tropech a subtropech. Součástí našeho poslání je tvorba výzkumných výsledků v oblasti zemědělských, biologických a sociálních věd a jejich aplikace do specifických podmínek tropických oblastí a rozvojových zemí.

Vize fakulty:

Býti prestižním pracovištěm s velmi specifickým zaměřením v rámci České republiky, které umožní transfer nejnovějších poznatků a technologií mezi ČR, EU a tropickými regiony, při plném respektování hodnot místních komunit rozvojového světa a úrovně jejich socio-ekonomického a technologického rozvoje.

Fakulta tropického zemědělství nabízí studium v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech, přičemž studium v magisterských programech probíhá výhradně v anglickém jazyce. Významný podíl studentů tvoří studenti ze zahraničí. V průběhu studia nabízíme našim studentům stáže na partnerských univerzitách v EU a v případě magistrů a doktorandů je možnost realizovat praxe a výzkumné aktivity přímo v tropických a subtropických oblastech. Mezi přední oblasti našeho zájmu v tropech a subtropech patří především udržitelné zemědělství, ochrana a udržitelné nakládání s přírodními zdroji, rozvoj venkova, zpracování potravin a potravinová bezpečnost, alternativní technologie na bázi obnovitelných zdrojů energie, ekonomie a sociologie venkova v rozvojových zemích. Naši absolventi nacházejí uplatnění jak v soukromém sektoru, tak i ve vládních i nevládních institucích, v ČR, EU i ve světě, které se zabývají obecně problematikou rozvojových zemí, obchodem, vzděláváním, transferem technologií a v neposlední řadě i vědecko-výzkumnou činností v tropech.

Vysoká škola

Sídlo