Fakultní mateřská škola SLUNÍČKO POD STŘECHOU při Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, Praha 13, Mohylová 1964

Naše mateřská škola se nachází ve čtvrti lokality Lužiny, v blízkosti rozsáhlého centrálního parku Prahy 13 a Prokopského údolí. Je umístěna do prostorné třípavilonové budovy, jejíž vzdušné prostory poskytují všem dětem dostatečné množství volného místa pro hru a zájmovou činnost, včetně speciálně upravené tělocvičny. Okolo školy je velká zahrada zastíněná vzrostlými stromy s množstvím herních prvků (pískoviště, průlezky, kolotoč…). V mateřské škole jsou třídy pro děti zpravidla od 3 do 6 (7) let a děti nejdříve od 2 let.

Děti jsou v běžných třídách pro starší a mladší děti. Náš školní vzdělávací program vychází z „Rámcového programu předškolního vzdělávání“. Kvalifikované učitelky vedle standardní péče zajišťují i nadstandardní aktivity pro všechny děti naší mateřské školy. Rodiče mají možnost přijít v předem stanovených termínech, na konzultační odpoledne a tím umožnit dítěti první kontakty s kolektivním zařízením. V každé třídě probíhá inkluze.

Filozofií naší mateřské školy je rozvíjet u všech dětí v rámci jejich možností samostatnost a zdravé sebevědomí cestou přirozené, osobnostně orientované výchovy, která položí základ celoživotnímu vzdělávání podle zájmů, možností a potřeb každého jedince, z tohoto záměru vyplývá naplněnost tříd. 7 tříd – od nejmenšího počtu 15 dětí do maximálního počtu 25 dětí na třídu. Veškeré snažení všech zaměstnanců školy směruje k tomu, aby zde bylo dítě maximálně šťastné, svobodné a spokojené.

Sídlo

Mohylová 1964, 155 00, Praha 5