Gymnázium Botičská

Gymnázium Botičská sídlí v historické budově z roku 1882 a je školou s více než šedesátiletou tradicí. Zřizovatelem je hlavní město Praha.

Ve třinácti třídách čtyřletého studia studuje zhruba 400 studentů. Gymnázium je tradičně zaměřené na přírodovědné předměty, zejména na biologii a chemii. Má dlouholetou tradici v přípravě studentů nejen ke studiu lékařství a přírodních věd, ale i jiných oborů vysokých škol.

Úspěšnost absolventů gymnázia při přijetí k vysokoškolskému studiu je dlouhodobě nadprůměrná. V tomto kritériu patříme podle Ústavu pro informace ve vzdělávání tradičně mezi nejlepší pražská gymnázia.

Studenti se stravují mimo budovu školy v jídelně SPŠCHT v Podskalské ulici, vzdálené asi 5 minut chůze.

V zahradě gymnázia je sportovní areál, který se v zimě zakrývá nafukovací halou. Ve sklepě budovy provozujeme Středisko volného času na jehož provoz přispívá nadační fond Vis Unita a Spolek rodičů SRPGYBOT.

V roce 1998 jsme vybudovali nové odborné učebny biologie, fyziky a zeměpisu a laboratoř chemie a v roce 2009 laboratoř biologie vybavenou špičkovou technikou a druhou počítačovou učebnu se 17 notebooky.

Průběžně zlepšujeme vybavení školy výpočetní a audiovizuální technikou. K internetu je škola připojena rychlostí 50/50 Mb/s. Studenti mají přístup do počítačové učebny. Od roku 2010 je v gymnáziu Wi-Fi pro studenty i učitele.

Všechny učebny jsou vybavené dataprojektory nebo velkou televizí a dvě interaktivní tabulí.

Od roku 2006 používáme systém Škola OnLine, který nám umožňuje informovat studenty a rodiče o rozvrhu, suplování, prospěchu, chování, docházce a školních akcích on-line.

Poslední kontrola Česká školní inspekce u nás byla v roce 2010. Inspekční zprávu, která gymnázium kladně hodnotí, si můžete přečíst na webu ČŠI.

Botičská 1, 128 00, Praha 2

Mgr. Stanislav Luňák