Gymnázium Duhovka s.r.o.

Naše gymnázium je součástí uceleného česko-anglického vzdělávacího systému Duhovka pro děti od 1,5 roku až do dospělosti. Nabízíme osmiletý česko-anglický program zakončený českou maturitou či mezinárodní maturitou IB. Inspirujeme se především pedagogikou Marie Montessori, která podporuje a respektuje individuální rozvoj dítěte i spolupráci ve skupině. Klademe si za cíl naučit děti přemýšlet v souvislostech a stavět především na dovednostech, nikoliv pouze na znalostech. Chceme dosáhnout toho, aby naši absolventi měli rozvinuté kritické myšlení, byli sami se sebou spokojeni a uměli si v životě poradit. Očekáváme, že naši studenti budou nejen dále pokračovat ve studiu na vysokých školách, ale do budoucna budou mít i zájem o celoživotní vzdělávání a o práci na sobě. Usilujeme o to, aby se studenti ve škole setkávali s přátelskou a otevřenou atmosférou, ve které se naučí toleranci a zodpovědnosti za své chování a rozhodování. Ve výuce preferujeme metody zaměřené na podněcování zájmu studentů o vzdělávání, rozvoj motivace k učení a růst osobnostních kvalit. Školní vzdělávací program Gymnázia Duhovka kombinuje požadavky českého učebního plánu pro gymnázia s inspirací mezinárodními programy. Předměty jsou vyučovány aprobovanými českými i zahraničními učiteli v českém jazyce i anglickém jazyce. Naše kurikulum respektuje rovnováhu jazykové, společenskovědní a exaktní složky učebního plánu, jehož součástí je i široká nabídka volitelných předmětů. Dbáme na provázanost studia a běžného života – studenti při projektech pracují i s externími vedoucími, absolvují pracovní stáže v různých firmách. Součástí studia je celá řada atraktivních školních i mimoškolních aktivit – adaptační kurz pro primu, mezinárodní projekty, sportovní kurzy (lyžařské, turistické, vodácké), expedice, zájmové kroužky a mnoho dalšího. Gymnázium Duhovka je IB školou (IB World School) a nabízí akademický program The Diploma Programme (DP) – http://www.ibo.org. S ostatními světovými IB školami sdílí také naše škola společnou filozofii – závazek k vysoce kvalitnímu, náročnému a mezinárodnímu vzdělání, které považujeme za důležité pro naše studenty.

Ortenovo náměstí 1275/34, 170 00, Praha 7

Mgr. Petr Hopfinger