Gymnázium Litoměřická

Jsme státní gymnázium, které ve školním roce 2018/2019 oslavilo 45. výročí založení a těší se dobré pověsti. S dvaceti třídami patříme ke spíše větším středním školám. Studium u nás je buď čtyřleté, nebo osmileté, oba dva typy studia probíhají podle školního vzdělávacího programu.

Naším prvořadým úkolem je dobře žáky připravit pro další vzdělávání, zvláště vysokoškolské. Naprostá většina našich absolventů pokračuje studiem nejrůznějších oborů na vysokých školách, někteří na vyšších odborných školách; ti, kteří nastupují přímo do zaměstnání, se prosazují zejména díky schopnosti kladně přijímat nové podněty a neustále se vzdělávat.

V souladu s požadavky současné i budoucí praxe věnujeme zvláštní pozornost kvalitní výuce důležitých světových jazyků, informačních technologií a přírodovědných předmětů. K tomu přispívají i projektové týdny, kde v potřebné míře uplatňujeme individuální přístup a dbáme o to, aby žáci získali nejen dostatek znalostí, ale rozvinula se i jejich schopnost samostatně uvažovat a jednat, iniciativa a flexibilnost.

V posledních dvou letech studia mají žáci možnost vybírat z nabídky volitelných předmětů a seminářů tak, aby si rozšiřovali znalosti v oboru, jemuž se v budoucnu chtějí věnovat.

Téměř šedesátičlenný pedagogický sbor tvoří muži i ženy různých věkových kategorií, u nichž je samozřejmostí nejen příslušná aprobace, ale i cílevědomá snaha dále se vzdělávat.

Během školního roku se účastníme řady akcí, jiné sami pořádáme, například různé soutěže a zájezdy do zahraničí. Osvědčila se spolupráce se zahraničními školami a výměnné zájezdy.

Naše gymnázium má nadstandardní vybavení několika odborných učeben a laboratoří, počítačem je vybavena každá učebna. Rodiče našich žáků mají okamžitý přehled o docházce, obsahu hodiny i klasifikaci. S počítači a internetem umožňujeme žákům pracovat i mimo výuku. Dále je jim k dispozici stále doplňovaná školní knihovna, včetně jejího anglického oddělení.

V budově školy jsou dvě tělocvičny a gymnastický sál. Na pozemku školy se nachází moderní sportovní areál, atletická dráha a nové venkovní pingpongové stoly. Žáci je mohou využívat i ve volném čase.

Škola je vybavena vlastní kuchyní a jídelnou; nabízí výběr ze tří hlavních jídel.

Budova školy stojí v klidném prostředí s parkovou úpravou. Je snadno dostupná autobusy od tras metra B a C

Litoměřická 726, 190 00, Praha 9

PhDr. Jaroslava Kuchařová