Královská mateřská škola a základní škola, s.r.o.

rálovská mateřská škola a základní škola s.r.o. vznikla roku 2012 na základě vysoké poptávky po vzdělávání s rozšířenou výukou cizích jazyků. Hlavním našim cílem je poskytovat našim žákům a jejich rodičům možnost bilingvního (dvojjazyčného) česko – anglického vzdělávání s kvalitními učiteli v příjemném a motivujícím prostředí.

Na začátku našeho působení jsme aplikovali bilingvní metodu vyučování jazyků v naší školce, kde jsme zjistili jak dobře tuto metodu malí žáci zvládají a jakých obrovských pokroků jsou schopni pod naším vedením v krátkém čase dosahovat. Postupem času jsme zjistili, že naši žáci, kteří opouštějí školku, nemají adekvátní bilingvní následný vzdělávací program. Proto bylo logickým dalším krokem založení Královské základní školy v Praze Troji, kde navazujeme na dvojjazyčnou výuku u Královské mateřské školy.

Moderní metody výuky

Ve školce i v základní škole jsou používány moderní techniky výuky, snažíme se zajistit dětem kvalitní učitele, používáme nejmodernější vúukové pomůcky včetně digitálních technologií. Použití těchto moderních postupů se nám osvědčilo i v době uzavření škol z důvodu celostátní karantény při epidemiologických opatřeních spojených s výskytem onemocněním COVID-19, kdy naše výuka probíhala bez závažnějších přerušení po celou dobu této uzávěry a naši žáci probrali veškeré plánované učivo  ve stanovencý termínech.

Malý počet žáků ve skupinách

Naše vzdělávací zařízení si zakládají na nízkém počtu žáků ve skupinách. Podle našeho názoru je individuální přístup k žákům nejlepší metodou k rozvoji jeich osobnosti a jejich vzdělání. Díky nízkému počtu žáků ve skupině se učitel může více věnovat jednotlivým žákům, může individuálně rozvíjet jejich přednosti a talent a podporovat v rozvoji v oblastech, kde cítí, že by mělo dojít k zlepšení.

Prostředí ve školách

Podle našeho názoru je prostředí školy důležitou součástí vzdělávání. Nejen, že prostory školky či školy musí být vybaveny adekvátně k plánovanému účelu tj. výuce, ale je důležité, aby prostředí bylo i bezpečné, hygienické a příjemné. V takových prostorech se děti cítí bezpečně a příjemně a výuka probíhá s radostí. Z tohoto důvodu se snažíme, aby prostory našich škol byly pokud možno světlé, vkusně, prakticky a moderně vybyvené, a aby splňovaly veškeré hygienické a estetické standardy.

Stravování ve školách

Další zásadní součástí vysokého standardu Královských škol je stravování. Hnědou omáčku u nás vaše děti rozhodně nedostanou. Spolupracujeme s firmou  Bionea, která nám dodává stravu v biokvalitě. Tato strava je připravována s přihlédnutím k věku strávníků, je chutná, pestrá a je vyrobena z kvalitních surovin. Je připravována vždy čerstvá a dovážena do škol těsně před jejím výdejem v našich jídelnách. Spolupracujeme také s projektem Mléko do škol a snažíme se zvýšit příjem mléčných výrobků a ovoce u dětí.

Rajmonova 1199/4, 182 00 Praha 8

Mgr. Monika Windsorová