Lesní mateřská škola Šárynka, z.ú.

LESNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLA ŠÁRYNKA

JAK TO U NÁS FUNGUJE?

Lesní mateřská škola Šárynka vznikla v roce 2018 jako mladší sestra stejnojmenného Dětského klubu. Ten jsme založili jako jeden z prvních u nás už v roce 2009 a inspirovali jsme tak nejen vznik desítek podobných zařízení, ale i založení Asociace lesních mateřských škol, která prosadila, že od roku 2017 mohou lesní školky vstupovat do rejstříku MŠMT a poskytovat tak dětem plnohodnotné předškolní vzdělávání. Do školského rejstříku Šárynka vstoupila v září 2019. Základní filozofie (klubu i školky) se od začátku nezměnila: Namísto učebny nám ke vzdělávání slouží zahrada a les, kde s dětmi trávíme nejméně 80 % času, a to za každého počasí. Do školky přijímáme děti ve věku od 3 do 6 let, otevřeno máme od pondělí do pátku od 8:00 do 16:00 hodin. Díky tomu, že většinu dne trávíme venku, mají naše děti možnost rozvíjet se všestranně, na čemž je založený i náš školní vzdělávací program, který zahrnuje vyváženou nabídku pohybových, poznávacích a kreativních činností. Abychom zajistili bezpečnost a individuální přístup, je každý den ve třídě maximálně 16 dětí, o které se po celou dobu starají dva zkušení pedagogové – průvodci. Nabízíme možnost dvoudenní, třídenní nebo pětidenní docházky. Hlavní důraz klademe na systematickou práci se stabilní skupinou dětí, uplatňujeme principy waldorfské, lesní a intuitivní pedagogiky a opíráme se o Rámcový vzdělávací program MŠMT. V květnu 2021 jsme splnili Standardy kvality LMŠ a od Asociace lesních mateřských škol jsme tak získali certifikaci, která rodičům i dětem zaručuje, že u nás ve školce všechno běží přesně tak, jak má.

Sídlo

V Podbabě 2602/29b, 160 00, Praha 6