Mateřská škola BARVIČKA, Praha 13, Klausova 2449

OBECNÁ CHARAKTERISTIKA ŠKOLY

Jsme státní čtyřtřídní škola, která se nachází v příjemném a klidném prostředí Prokopského údolí v Praze 13 na Velké Ohradě ( poznáte nás podle čtyř barevných pruhů na fasádě). V provozu jsme od 1. 11. 1992, od 1. 11. 1994 škola přešla do právní subjektivity a stala se příspěvkovou organizací. která sdružuje mateřskou školu a školní jídelnu. Jedná se o moderní dvoupatrovou budovu s dobrým řešením interiéru k níž náleží oplocený pozemek, který z větší části slouží jako zahrada. Budova je charakteristická svou členitostí a umožňuje výhodně využívat všechny její prostory. Nachází se zde kabinet, knihovna, dílna, ředitelna a sborovna. V přízemí  najdete místnosti sloužící školní jídelně (hlavně kuchyň, sklady, kanceláře, šatnu, sociální zařízení kuchařek), a v suterénu potom technické prostory  jako je např. prádelna a sušárna a nyní i malá tělocvična. Provoz probíhá ve čtyřech  věkově smíšených třídách (kapacita školy je  120 dětí, ale v současnosti je zde 112 zpravidla ve věku od 2 do 7 let). Každá třída má svou vlastní šatnu, sociální zázemí a malou kuchyňku sloužící k výdeji potravin. Třídy jsou dostatečně prostorné a světlé, slouží zároveň jako tělocvičny, jídelny ale i ložnice. Pro představu velikost této místnosti je 125 m². Názvy tříd souvisí s barevným řešením, na kterém se plně podílel všechen  pedagogický personál, a proto je každá třída jiná, protože se v ní odráží osobnost učitelek, které zde s dětmi pracují. Najdete u nás Kopretinky (zeleno-modrá třída), Jahůdky (červeno-žlutá třída), Berušky (oranžovo-zelená třída) a Sluníčka (žluto-modrá třída). Velkou devizou, přestože plně využíváme  k vycházkám Prokopské a Dalejské údolí, je určitě rozlehlá travnatá 2500 m² velká zahrada po obvodu porostlá vzrostlými stromy a keři, které v létě umožňují dětem stinné zázemí. Najdete u nás 4 velká pískoviště (2 zastíněná vzrostlými stromy a 2 velkými slunečníky), řadu netradičních prolézaček, skluzavek a houpaček např. ve tvaru zvířat a třeba i velké brouzdaliště, trampolínu a domečky. Vnitřní i vnější prostory mateřské školy splňují  bezpečnostní a hygienické normy dle platných předpisů. Škola prošla za poslední léta  velkými změnami, ta největší však proběhla v létě 2010. Došlo  k zateplení budovy a střechy, výměně oken, specifické malbě fasády, připojení na plyn, který je nyní využíván k vytápění. Ve třídách jsou speciální měřiče tepla, které zajišťují velkou finanční úsporu. A v létě 2015 proběhla centrální  výměna stávajícího sociálního zařízení a s tím souvisejících komponentů.

Sídlo

Klausova, 155 00, Praha 5