Mateřská škola BoTa, Praha 4, Boleslavova 1a

Mateřská škola BoTa, Praha 4, Boleslavova 1a vznikla sloučením MŠ Boleslavova a MŠ Táborská www.ms-taborska.cz k 1. 1. 2012, její součástí je detašované pracoviště MŠ Křesomyslova 2: www.mskresomyslova.cz,         od 1. 1. 2013 detašované pracoviště MŠ Na Bučance 5:www.msnabucance.cz

Mateřská škola Boleslavova je umístěna v centru Prahy, ale v naprosto klidném prostředí, stranou dopravního ruchu, v zeleni nad divadlem Na Fidlovačce. Školka je ukryta mezi dvěma velkými budovami – ZŠ Boleslavova a ZŠ Křesomyslova. Dopravní dostupnost je ideální – na tramvajové lince 7, 18, 24, nedaleko stanice metra Vyšehrad.

V roce 2011 prošel objekt mateřské školy kompletní rekonstrukcí. Výsledkem je krásná školka s prostornými třídami a zázemím výdejny, které splňuje hygienické normy.

Školka je trojtřídní, děti jsou rozděleny tak, aby v jednotlivých třídách byly děti přibližně stejného věku.

Interiéry jsou po rekonstrukci zařízeny novým nábytkem – každá třída má své téma a jedna je krásnější než druhá a třetí:)).

Vybavení hračkami, didaktickým a výtvarným materiálem, hracími koutky je samozřejmostí, výborně řešené prostory umožňují vytvoření hracích koutků i dostatečný prostor pro pohybové aktivity dětí.

Mateřská škola je obklopena zahradou, která má dvě části – zadní je stinná, zazeleněná, sloužící k relaxaci, přední část zahrady je vybavena herními prvky, houpadly a prostornými pískovišti. Na cestičkách mohou děti jezdit na trojkolkách, koloběžkách, kolech, které máme také k dispozici. V současné době prochází zahrada rekonstrukcí a moc se těšíme, až bude na jaře zelená!

Naše mateřská škola nemá vlastní kuchyni, strava je zajištěna jídelnou MŠ Táborská.Jídla jsou připravována podle norem a spotřebního koše pro předškolní věk a dětem moc chutná! Samozřejmostí je dodržování pitného režimu v průběhu celého dne a to i při pobytu na školní zahradě.

Sídlo

Boleslavova 1a, 140 00, Praha 4