Mateřská škola Bubeníčkova

Jsme pětitřídní mateřská škola. Máme přípravné třídy pro předškoláky, ostatní třídy jsou věkově smíšené.  Ve třídách  Sluníčko, Motýlek, Jablíčko a Rybička  je po  25 dětech, třída Čtyřlístek má dětí 15. Práce s heterogenními skupinami usnadňuje dětem počáteční adaptaci, neboť si mohou vybrat třídu s kamarády a sourozenci. Samozřejmostí je i přítomnost rodičů po celou dobu adaptace.

Mateřská škola je situována uprostřed sídliště Petřiny, mezi zástavbou nízkopodlažních panelových domů, v blízkosti Obory Hvězda a areálu Ladronka. Obklopena je krásnou velkou zahradou s pískovišti, průlezkami. Je to ideální prostor pro dětské hry.

Provoz MŠ je od 7:00 do 17:00 hod. Ranní příchod do 8:30, vyzvedávání dětí po obědě od 12:30 do 13:00   ( nebo po kroužcích) a po odpolední svačině od 15:00 do 17:00. Třída Čtyřlístek v přízemí má vstup do třídy z druhé strany budovy.

Náš Školní vzdělávací program je osobnostně orientovaný model, který vychází y Rámcového programu pro předškolní vzdělávání a respektuje potřeby dítěte.

Je založen na :

• poskytování dostatečného prostoru k činnostem, rozvíjejícím osobnost dítěte
  • individuálním přístupu k dítěti
  • týmové spolupráci
  • vytváření příznivého klimatu a kultury školy

Zaměřujeme se také na výtvarné a pracovní činnosti.Děti se svými výtvarnými pracemi podílí na výzdobě interiéru školy. Pracují s keramickou hlínou, kterou vypalujeme ve vlastní peci.

Naše mateřská škola získala grant na pořízení sestavy interaktivní tabule SMART Board s ozvučením. Škola také každoročně získává grant od Městské části Praha 6 na pořádání Petřínských olympijských her pro mateřské školy, které organizuje.

Sídlo

Bubeníčkova 6, 162 00, Praha 6