Mateřská škola Josefínka a Vendelínek o.p.s.

Náš příběh

Mateřská škola Genius byla otevřena v roce 2010 a to pod názvem Mateřská škola Josefínka a Vendelínek jako obecně prospěšná společnost v pražských Strašnicích. Od té doby se stala součástí dětství mnoha dětí. Školka získala akreditaci od Ministerstva školství a škola je zařazena do rejstříku škol a školských zařízení.

Školku založily dvě sestřenice – Petra Langerová a Pavlína Zuzová. A ptáte se proč? Protože na trhu nebyla žádná školka, která by odpovídala představám Petry, vystudované speciální pedagožky. Petra již tenkrát měla jasnou představu, jak by měly soukromé školky fungovat a co by mělo vzdělávání dětem přinášet. Nyní, po deseti letech ve funkci ředitelky školky se její představy a zkušenosti přenesli do unikátní vzdělávací koncepce GENIUS MIND, kterou sestavila společně s odborníky z oboru a na základě inovativních i časem prověřených vzdělávacích metod.

Koncem roku 2019 se začalo připravovat otevření druhé pobočky v krásné vile na Smíchově. Od ledna 2020 fungují obě školky a jesle pod názvem GENIUS.

Název GENIUS byl vybrán pro spojitost s hlavní filozofií školky a to je, že děti se rodí jako geniální kreativci s určitým potenciálem. Potenciál je třeba odhalit a rozvíjet ho. Jak řekl Albert Einstein: „Každý je génius. Ale pokud byste posuzovali rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý život žít v domnění, že je neschopná.“ …a proto také ta ryba v našem logu:-).

Mateřská škola GENIUS nyní přitahuje nadšence z pedagogického světa. Lidi, které milují práci s dětmi, jejich vzdělávání a rozvoj a pedagogická činnost pro ně není jen práce, ale naplňující část jejich života a radost.

Vedení školky připravuje i navazující vzdělávací koncepci v primárním vzdělávání se stejným cílem a moderními přístupy. V současně době hledáme vhodné prostory. Budeme rádi za každý postřeh či doporučení.

Sídlo

Světická 1229, 100 00, Praha 10