Mateřská škola Kytlická

O nás

Jsme otevřená mateřská škola s partnerským přístupem a s cílem úzké spolupráce s rodinou.

Snažíme se vytvářet bezpečné a přátelské prostředí a vyznáváme tradiční hodnoty jako je úcta, respekt a důvěra.

Volíme individuální přístup se zohledněním individuálních potřeb všech dětí v naší mateřské škole.

Hlavním cílem je, aby děti byly spokojené a šťastné, cítily se bezpečně, uměly vyjádřit svůj názor, říct si o pomoc, respektovaly druhého, chápaly a dodržovaly pravidla, vzájemně si pomáhaly.

Pedagogové jsou pro děti příkladem a vedou děti k tomu, aby měly zájem chtít aktivně poznávat nové věci a byly harmonicky rozvíjeny všechny stránky jejich osobnosti. Aby děti byly připravené pro další vzdělávání a stali se z nich samostatní, zodpovědní a sebevědomí lidé.

Přizpůsobujeme se a jsme otevření novým trendům ve vzdělávání s ohledem na změny ve společnosti 21. století. Naše škola se zapojuje do mezinárodních projektů, kdy jsou u dětí rozvíjeny kompetence potřebné pro život v 21. století – poznávat jinou kulturu a cizí jazyk, spolupracovat, komunikovat, chtít se učit, umět řešit problém, plánovat, dokončit práci a sdílet radost z vlastní a společné práce. Také se děti učí smysluplně pracovat s moderními technologiemi, které zapojujeme do předškolního vzdělávání.

Velmi důležité jsou pro nás mezilidské vztahy a to nejen v našem kolektivu, ale také s rodiči našich dětí a místní komunitou, které jsou postaveny na vzájemné důvěře, vstřícnosti, spolupráci a respektu.

Sídlo

Kytlická 757, 190 00, Praha 9