Mateřská škola Nad Kazankou, Praha 7, Nad Kazankou 30

Mateřská škola Nad Kazankou je škola se 75ti letou tradicí. Od roku 1945 sídlí v bývalé rodinné vile, postavené v předválečném období, uprostřed rozlehlé zahrady, obklopena zelení.

Po rozsáhlé celkové rekonstrukci budovy v letech 1981 – 1986 provedl  zřizovatel, kterým je Městská část Praha – Troja  řadu oprav a rekonstrukcí. Mateřská škola tak má moderně zrekonstruované jednotlivé třídy a šatny, dětská sociální zařízení, přilehlé terasy, budova se pyšní novými okny se žaluziemi  a novou střechou. Škola má rovněž velmi pěkné a moderní vnitřní vybavení nábytkem a pomůckami, které odpovídají potřebám dětí jednotlivých věkových skupin.

Architektonicky zajímavá budova mateřské školy je obklopena krásnou, nově zrekonstruovanou obecní zahradou. Děti mají k dispozici pro své hry hřiště s moderními herními prvky,pískoviště, rozsáhlé travnaté plochy, pro práci venku mohou využívat altán a  v horkých dnech jim zpříjemní pobyt venku osvěžení v mlhovišti. Součástí této zahrady je dvorek s kašnou a záhonky k pěstování zeleniny, ovoce a květin.

Filosofií naší mateřské školy je pozitivní přístup k dítěti a jeho práci, podpora vlastní činnosti a svobody dítěte. Dominující činností je hra. Podporujeme zdravý tělesný vývoj a zdravý životní styl, vedeme děti k utváření dobrých vzájemných vztahů, ke spolupráci a přátelství. Důraz klademe na příjemnou a laskavou atmosféru v celé mateřské škole. Chceme, aby se děti cítily jistě a bezpečně a chodily do mateřské školy rády.

Motto: „Společně s dětmi a rodiči tvoříme místo, kde jsme všichni spokojení a vzájemně se respektující partneři!“

Kapacita mateřské školy je 60 dětí. Třídy jsou spíše homogenní, ve dvou jsou děti ve věku od 3 do 5 let, v jedné  pak ve věku 5 – 7 let.

Škola má vytvořený Školní vzdělávací program s názvem „ SPOLU A S ÚSMĚVEM“, který umožňuje dětem získávat především sociální zkušenosti, základní poznatky o životě a prostředí, které dítě obklopuje a poskytuje první základy a podněty potřebné k celoživotnímu vzdělávání.

Sídlo

Nad Kazankou 30, 171 00, Praha 7