Mateřská škola, Praha 4, Jitřní 2

Naše mateřská škola se nachází v hezkém prostředí vilové  zástavby, obklopená zelení a lesy a s hezky upravenou zahradou.

Motto naší mateřské školy:

„UČÍME SE HEZKY SI HRÁT A JEDEN DRUHÉMU POMÁHAT“.

Máme čtyři heterogenní třídy s denním provozem pro děti 3-6 leté.  Zaměřujeme se na výchovu věkově smíšeného kolektivu, což se  nám daří a máme kladné výsledky.

Všichni zaměstnanci mateřské školy se snaží vytvářet pro  děti atmosféru bezpečí, pohody a radosti.

Naše mateřská škola byla poprvé otevřena v roce 1984. Je  to čtyřtřídní mateřská škola a je umístěna v krásné lokalitě na  kopci nad Braníkem v Hodkovičkách. Děti zde mají možnost  navštěvovat na vycházkách les, louku, rybník s přilehlým lesem a  tak poznávat a pozorovat přírodu. Nenásilnou formou jsou vedeny k  lásce k přírodě a seznamuj í se s tím, jak přírodu chránit a jak jí  pomáhat.

Již více než deset let máme všechny třídy heterogenní a rodinného charakteru, protože víme, že v tomto věku dítěte jde o významnou vývojovou etapu v životě dítěte, a to je i vztah k druhým dětem, lidem.

A o to silněji si dítě ve smíšené třídě rozvíjí, ale i prožívá  nenásilnou formou vlastnosti jako je – obětavost, tolerance, soucit,  pomoc druhým. Snažíme se tím připravit dětem vhodné podmínky  pro základy vztahu na jiné vzácný a to je přátelství. Myslíme, že se  nám to v naší školce daří, proto sem chodí děti rády, jsou zde  veselé a spokojené. Mimo to pořádáme společně s dětmi a rodiči  různé akce podle ročního období, soutěže, návštěvy divadel v MŠ,  výlety do okolí atd.

Naše Mateřská škola obdržela  Rozhodnutí o poskytnutí dotace na projekt “ Šablony pro MŠ Jitřní“. Tento projekt je dotován Evropskou unií a je zaměřen na zkvalitnění vzdělávání dětí v Mateřské škole.

Sídlo

Jitřní 2, 147 00, Praha 4