Mateřská škola, Praha 5 – Košíře, Peroutkova 1004

Mateřská škola se nachází Na Malvazinkách v Praze 5. Zděná třípodlažní budova školky leží uprostřed rozsáhlé členité zahrady se vzrostlými stromy a keři. Součástí pozemku je rozmanité dětské hřiště s řadou prolézaček, houpaček a pískovištěm, děti mají dostatek místa i pro jízdu na kolech či koloběžkách.

Budova mateřské školy byla postavena podle typového projektu v roce 1965. Původním zřizovatelem byl ONV v Praze 5, od roku 1983 ji převzal jako svoji závodní mateřskou školu národní podnik Motorlet. V roce 1991 přešla opět pod Školskou správu Prahy 5. Od roku 2001 je mateřská škola příspěvkovou organizací s právní subjektivitou, zřizovatelem je ÚMČ Praha 5.

V prvním a druhém patře školky jsou čtyři plně vybavené třídy, každá s vlastním sociálním zařízením. Třídy jsou vybaveny funkčním nábytkem, vyhovující všem normám a hygienickým kritériím. Při výchovně vzdělávacím procesu využíváme multimediální techniku s kvalitními výukovými programy.  V přízemí budovy jsou šatny, ředitelna a kuchyně.

Suterén školy poskytuje technické zázemí, keramickou pec a malou dílničku.

V létě roku 2013 byla celá budova zateplena, nová fasáda nese barevné prvky, obrázek nad vstupem odkazuje na naše heslo Svět je velký, najdu se v něm. Nové jsou i toalety ve dvou třídách, na zahradě přibyla dvě pítka.

V roce 2015 byla z prostředků městské části Praha 5 vybudována nová příjezdová cesta s osvětlením a vyměněny povrchy podlah v celé MŠ.

V roce 2016 byl položen nový povrch na cestu kolem budovy školky, která slouží k jízdě na kolech a koloběžkách. Bylo zrekonstruováno hřiště na florbal a započaty úpravy enviromentální zahrady.

Ve školním roce 2016/2017 byla zahájena úprava horní přírodně-enviromentální zahrady. Na kterou v létě 2019 navázala výstavba mlhoviště, vodní kaskády s pumpou, záhonů, nášlapného přírodního chodníčku a dalších polytechnických prvků  (hrazena z projektu Modernizace zařízení a vybavení pražských škol).

V roce 2021 byla jižní „velká“ zahrada doplněna o mlhoviště a měkčený povrch kolem klouzačky. Vyměněny byly podlahové krytiny na všech chodbách a rekonstrukcí prošly i šatny a umývárny.

Sídlo

Peroutkova 24, 158 00, Praha 5