Mateřská škola Šluknovská

Mateřská škola Šluknovská byla otevřena v roce 1970 ve vnitrobloku sídlištní zástavby v Praze 9 – Střížkov, v klidném prostředí mimo hlavní dopravní komunikaci a zároveň v blízkosti MHD. 1.7.2001 se stala právním subjektem. Škola je pavilónového typu – šestitřídní. V listopadu 2010 byla zahájena přístavba šesté třídy v pavilonu A, kde byla do té doby jedna přízemní třída a budova byla zateplena. V září 2011 byl zahájen provoz v nově vybudované třídě. V přilehlém hospodářském pavilonu je ředitelna, bytová jednotka a vybavená kuchyň s vlastní přípravou jídla, kde došlo v návaznosti na přístavbu třídy k rekonstrukci elektroinstalace a dovybavení, které odpovídá navýšenému počtu dětí. Na jaře 2011 byla budova zateplena, čímž získala celkově nový vzhled. Okolo školy je zahrada se vzrostlými stromy, která je udržována a průběžně doplňována novými zahradními prvky. Děti jsou do mateřské školy přijímány zpravidla od tří do šesti let. V každé třídě je zapsáno 24 až 26 dětí. Třídy jsou vzdušné, světlé, prostorné, s hracími koutky nebo možnostmi pro jejich vytváření, se sociálním zázemím, průběžně vybavovány dětským nábytkem, hračkami, didaktickými pomůckami a materiály.

4 třídy jsou heterogenní (děti od 3 do 5let), 2 třídy jsou homogenní – předškoláci, kde je upravený režim, který je zaměřený na přípravu pro přestup do základní školy.
Naše MŠ je zaměřena na logopedickou prevenci. Součástí Školního vzdělávacího programu je Plán logopedické prevence – v každé třídě probíhají 1x týdně cílené aktivity pro řečovou průpravu, ale i v ostatních dnech tyto činnosti průběžně zařazujeme.

Mateřská škola spolupracuje s Pedagogicko-psychologickou poradnou pro Prahu 3 a 9:
tel: 266 310 939, 266 312 530, mail: poradna9@seznam.cz, Mgr. Helena Machová

Sidlo