Mateřská škola Smiling Baby School s.r.o.

O školce

Ve Smiling Baby School se staráme o děti od 18 měsíců do 6 let. Náš vzdělávací program věří, že každé dítě má talent, který je však třeba ve správnou dobu rozvíjet a proto výuková metoda je směrována na vývoj dětských schopností a zároveň je přizpůsobena každé věkové kategorii zvlášť. Vzdělávací program školky využívá toho, že raný vývoj intelektu dítěte je silně ovlivněn procesem zvaným „imprinting“ neboli doslovně vtištění. Díky imprintingu se mohou děti zlepšovat i v dovednostech ke kterým nemají vrozené předpoklady. Například jedna z forem imprintingu se projevuje při pozorování okolí. Dítě je schopné zapamatovat si a napodobovat chování či procesy, které kolem sebe vnímá, jako samozřejmé. Každé zdravé dítě má ohromný potenciál, který je třeba rozvíjet již v útlém věku. Efektivnost vzdělávání mladších dětí je mnohem vyšší než dospělých. Nutné je však k rozvoji schopností přistupovat správným způsobem – okolní podmínky a prostředí by měly být o krok napřed než dítě. Smiling Baby School se zaměřuje na raný vývoj dětí ve všech směrech. Výuka je uzpůsobena i českému školství a je plně navazována na rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání – aby děti mohly bez problému přejít na státní i soukromou základní školu.

Každý rok na děti čeká jeden cyklus našeho vzdělávacího programu, a učí se každý měsíc mnoha novým věcem. Za tuto dobu osvojí mnoho nových poznatků v různých oblastech a mohou pokračovat programem pro starší děti.

Ucelená a výjimečná rozvíjející metoda pomáhá dětem lépe chápat jak své vlastní schopností, tak i svět kolem sebe, rozumět jeho dění a zákonitostem a učí je, jak získané informace prakticky využít v běžném životě, v dalším procesu svého vzdělávání a poznávání.

Sídlo

Čechova 587/29, 170 00, Praha 7