MICHAEL – Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby, s.r.o. poskytuje vzdělávání ve 4 uměleckých oborech doplněných 1 neuměleckým oborem. Jako jediná škola v České republice realizuje kompletní vzdělání v oblasti reklamy. Škola maximálně propojuje teorii a praxi a mezioborovou spolupráci. Naší silnou stránkou je nadstandardně vybavené zázemí a vysoká erudice pedagogů (včetně odborníků z praxe a aktivních umělců). Studenti dosahují výborných výsledků. Škola spolupracuje s renomovanými společnostmi, v nichž studenti nacházejí své uplatnění.

Zázemí a vybavení

V sedmi pavilonech obklopených rozlehlou zahradou jsou prostorné učebny a specializovaná pracoviště pro výuku odborných předmětů. Nacházejí se zde fotografické ateliéry se zatemněním, denním světlem, fotokomora, grafické dílny a ateliéry, počítačové učebny vybavené počítači Mac i PC, odborná učebna pro praktickou výuku postprodukce a animační tvorby, samostatné multimediální pracoviště s filmovými ateliéry, zvukovým a střihovým studiem, byla vybudována projekční místnost – školní kino, které je určeno nejen k promítání filmů, ale i na barevnou úpravu a postprodukci filmu (color grading), úlohu galerie studentských prací plní Reklamní klub, který je vybaven multimediální produkcí, slouží jak pro prezentaci klauzurních a absolventských prací studentů, ročníkových a oborových výstav, tak pro výuku některých odborných předmětů. Podívejte se, co vše je studentům k dispozici.

Historie školy

Střední škola reklamní a umělecké tvorby Michael vychovává profesionály již 27 let. Jejím zakladatelem byl v roce 1994 reklamní textař Zdeněk Štěpánek, legenda oboru. Od té doby se z názvu školy stala renomovaná značka.

Škola Michael poskytuje v této oblasti jedinečně všestranné vzdělání, což ji odlišuje od obdobných škol v ČR.

Machkova 1646/II, 149 00, Praha 4

Ing. Monika Hrubešová