Obchodní akademie Bubeneč

OA Bubeneč byla založena roku 1968 a jejím zřizovatelem je Hlavní město Praha. Nabízíme úplné střední vzdělání s maturitou ve dvou oborech – Obchodní akademie (63-41-M/02) a Ekonomické lyceum (78-41-M/02), a to pouze v denní prezenční formě. OA Bubeneč je partnerem VŠE a UK, během studia lze přímo na naší škole složit státní zkoušky z psaní na klávesnici.

V oboru Obchodní akademie si žáci od 2. ročníku vybírají ze tří volitelných bloků – Cestovní ruchPodnikání a Letecká doprava. V rámci všeobecně vzdělávacích i volitelných předmětů získají absolventi tohoto oboru kvalitní vzdělání a předpoklady pro další studium nebo pracovní praxi.

Obor Ekonomické lyceum je studijním oborem gymnaziálního typu s bonusem odborných předmětů a kromě průpravy pro pracovní praxi je zaměřen převážně jako příprava pro další studium, a to nejen ekonomických oborů.

V rámci obou oborů vykonávají žáci 3. ročníku odbornou praxi, v oboru Obchodní akademie 4 týdny dle volitelného bloku, v oboru Ekonomické lyceum 2 týdny administrativní činnost.

Absolventi naší školy jsou nadprůměrně úspěšní jak ve výsledcích tzv. „státní“ maturity, tak i při přijímacích zkouškách na vysoké a vyšší odborné školy.

Škola umístěná ve zrekonstruované historické budově sídlí v klidné části Bubenče, v těsném sousedství Královské obory (Stromovky) a je vybavena vlastní jídelnou a studovnou. Každý rok pořádáme nejméně dva dny otevřených dveří, kde se můžete s naší obchodní akademií blíže seznámit. Budova je částečně bezbariérová a velmi dobrých výsledků dosahujeme i při vzdělávání žáků se specifickými vzdělávacími potřebami.

Pořádáme různé kurzy: v 1. ročníku se koná tzv. adaptační (seznamovací) kurz a lyžařský výcvikový kurz, ve 3. ročníku žáci absolvují sportovně-cyklistický kurz; všechny tyto kurzy jsou pevnou součástí školního vzdělávacího programu.

V předmětu Práce ve fiktivní firmě si mohou žáci oboru Obchodní akademie v rámci přípravy na reálnou pracovní praxi komplexně vyzkoušet běh firmy ve všech jeho složkách a účastnit se také mezinárodních veletrhů.

Velmi úspěšný je i náš sportovní klub, který se pravidelně umísťuje na předních příčkách pražských i celorepublikových sportovních soutěží. Naši žáci jsou rovněž velmi úspěšní i v regionálních i celostátních grafických a ekonomických soutěžích. Více než 20 let probíhá také výměnný program se školou v německém Brakelu, pořádáme i poznávací zájezdy do jiných zemí.

Tradiční a velmi oblíbenou každoroční akcí je i maturitní ples konaný ve Velkém sále Lucerny.

Krupkovo náměstí 4, 160 00, Praha 6

RNDr. Radka Nováková, Ph.D