Obchodní akademie, ŠKOLA 2000, s.r.o.

Škola byla založena v roce 1995. Sídlí v historické budově První české reálky v Ječné ulici č. 30/517 v Praze 2.

Nabízíme vzdělávací program ČTYŘLETÉHO MATURITNÍHO DISTANČNÍHO STUDIA oboru 63-41-M/02 OBCHODNÍ AKADEMIE.

Absolvent získá všeobecné a odborné vzdělání potřebné k výkonu obchodně podnikatelských funkcí.

Distanční forma vzdělávání je založena na samostatném studiu. Studenti komunikují se školou a vyučujícími prostřednictvím ITE. Doporučuje se účast na nepovinných konzultacích, které se konají 7 x – 8 x za pololetí vždy v úterý odpoledne podle rozvrhu. V měsíci lednu a červnu jsou vypsány pololetní zkoušky.

Do distanční formy studia se hlásí časově a pracovně vytížení uchazeči, podnikatelé, zaměstnanci státní správy s neukončeným středoškolským vzděláním, sportovci, pracovníci žijící částečně v zahraničí apod.

Lze započítat předchozí vzdělání na jiné střední škole (učilišti, odborné škole, gymnáziu atd.)
a přijmout uchazeče/čku do vyššího než prvního ročníku na základě rozdílových zkoušek a dalších podmínek.

Studenti na začátku školního roku obdrží tematické plány jednotlivých předmětů a přístup ke studijní podpoře. Během studia zpracovávají zadané úkoly, testy, cvičení, seminární práce. Vyučující maturitních předmětů navíc nabízí doučování.

Studium je ukončeno maturitní zkouškou v souladu s platnou školskou legislativou. Umožňuje navazující studium na vysoké škole.

Ječná 30/517, 120 00 Praha 2