Spořilovská mateřská škola, Praha 4, Jihozápadní 4

Vzdělávací program: koncipován do interních tématických plánů, které jsou součástí programu rozvíjení poznání. MŠ Jihozápadní je zaměřena na estetickou výchovu, hudebně pohybovou výchovu, ekologii a na získávání a rozšiřování vědomostí.

Z historie naší školy: MŠ Jihozápadní byla uvedena do provozu v roce 1982 a je umístěná ve staré zástavbě Spořilova. Budova je po celkové opravě včetně zateplení a nové fasády. Toto bylo realizováno z prostředků EU. Budova má nyní moderní ráz, který dobře zapadá do klidného prostředí Spořilova. Součástí budovy je zahrada, která je vybavena moderním zařízením vhodným pro předškolní děti a jejich tělesnou aktivitu v letních měsících je využíváno mlhoviště.

Dostupnost: metro – trasa C- stanice Roztyly, BUS: č. 118 – stanice Roztylské nám.

Co byste o nás měli vědět: MŠ Jihozápadní nabízí dětem pestrý program po celý den. Příjem dětí probíhá od 7.00 do 9.00 hod., provoz MŠ končí v 17.00 hod.Děti jsou rozděleny do dvou smíšených tříd, respektujeme i přání rodičů, aby sourozenci mohli společně docházet do stejné třídy. Předností MŠ je dostatek prostoru, který je plně využíván.Dětem se věnují kvalifikovaní pedegogové v oblasti výtvarné , hudební , pracovní a tělesné výchovy, rozumových schopností, ekologie a estetiky s předškoláky pracují na PC.

Nabízíme řadu nadstandardních služeb – keramika, hra na kytaru, plavání, ordinaci klinické logopedky.

Akce pořádané MŠ: Den otevřených dveří při zápisu do MŠ, besídky pro rodiče i veřejnost, návštěvy profes.divadel, tématické výlety do okolí Prahy, besedy s psychologem, výstavy knih ve spolupráci s nakladatelstvím, velmi dobrá spolupráce s ZŠ Jižní, pravidelná účast na výstavách v Kulturním středisku Novodvorská, Spořilov, návštěva knihovny. Naším cílem je zdravé a šťastné dítě a harmonický rozvoj všech jeho schopností.

Sídlo

Jihozápadní IV 1760/4, 141 00, Praha 4