Střední odborná škola multimediální a propagační tvorby, s.r.o.

Na této škole je propojován talent a tvůrčí schopnosti žáků ve výtvarných a multi­mediálních předmětech s výukou nejmodernějších počítačových programů.

Škola je zaměřena na výtvarnou tvorbu, modelování, grafický a užitý design, počí­ta­čovou 2D a 3D grafiku a animaci, kreslenou animaci, filmovou a fotografickou tvorbu, art management a produkci. Dále se žáci zdokonalují v managementu, marketingu, reklamě, mediální a kreativní komunikaci, atd.

Vyučované cizí jazyky: angličtina, španělština, němčina nebo ruština – dle zájmu. Mimoškolní aktivity: Erasmus, lyžařské zájezdy, sportovní turnaje, prohlídky českých a zahraničních muzeí, galerií, návštěvy kulturních podniků v rámci výuky, zahraniční poznávací a pobytové zájezdy.

Zvláštnosti výuky: volitelné předměty, malý počet studentů ve skupinách, individuální přístup, stálé připojení k internetu, možnost občerstvení v areálu školy, škola blízko stanice metra v klidném prostředí s velkou zahradou.

Škola je jedinečná svým materiálně technickým vybavením, disponuje vlastní filmovou a fotografickou technikou, počítačové učebny jsou doplňovány počítači iMac. K dispozici je filmový, fotografický, výtvarný ateliér a modelářský ateliér, fotokomora, studio postprodukce s příslušným vybavením, 3D tiskárny, tělocvična v nové školné budově.

Škola opakovaně získala mezinárodní certifikáty kvality v oblasti vzdělávání ISO 9001:2001 a 9001:2009. V roce 2014 se stala vítězem programu Excelence Národní ceny kvality ČR a Evropské ceny kvality EFQM (Excellence 4 star), v roce 2017 obdržela Národní cenu ČR za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj.

Absolventi školy se uplatňují zejména ve filmových a televizních společnostech, reklamních agenturách, grafických studiích, časopisech atd. Řada z nich úspěšně pokračuje ve vysokoškolském studiu.

Školné je stanoveno motivačně podle prospěchové tabulky (průměrně 30 000 Kč/rok), v případě velmi dobrých studijních výsledků se školné snižuje a naopak.

Požadavky na přijetí: na ŠVP Filmová a animační tvorba, Fotografie a média, Výtvarnictví a grafický design talentová zkouška formou posouzení domácích prací na stanovená témata (kresba, malba, fotografie, video, počítačová grafika, animace) a přijímací pohovor.

Na ŠVP Art management a produkce, Počítačová grafika a animace přijímací pohovor a jednotná zkouška z českého jazyka a literatury a z matematiky (Cermat).

V loňském školním roce bylo přijato 105 studentů ze 207 přihlášených.

Umělecké obory – Multimediální a propagační tvorba:

Filmová a animační tvorba

Fotografie a média

Výtvarnictví a užitý design

Ekonomické obory – Ekonomika a podnikání:

Art management a produkce

Počítačová grafika a animace

Střední odborná škola multimediální a propagační tvorby s.r.o.

Novomeského 2139/1, 149 00, Praha 4

info@eduso.cz

267 915 120 (739 448 621)

Ing. Mgr. Jiří Smejkal, Ph.D., MBA.
Ředitel školy