Střední průmyslová škola dopravní, a.s.

Střední průmyslová škola dopravní patří mezi největší pražské školy s širokou nabídkou učebních i maturitních oborů převážně technického směru, a to jak v denní, tak v dálkové formě studia. Pro žáky v denním studiu tříletých a čtyřletých oborů je studium poskytováno zdarma. Zřizovatelem školy je Dopravní podnik hl. m. Prahy (dále jen DPP).
Výuka je založena na dlouhodobé (sedmdesátileté) tradici doplněné o moderní výukové metody a pomůcky nejen v teoretické přípravě žáků, ale i v praktické části na pracovištích odborného výcviku. Ten je v posledních ročnících zajišťován na pracovištích zřizovatele DPP nebo v autorizovaných servisech dle vlastního výběru. Studenti tak mohou už během studia poznat reálný pracovní život a získat odborné i pracovní návyky. Pokud se žák rozhodne pro spolupráci s DPP, může v posledním ročníku studia získat lákavé motivační stipendium. Svou účastí v Motivačním či Absolventském programu si během studia zajistí řadu výhod a po maturitě či vyučení získá v DPP i pracovní místo. Co navíc škola nabízí? Individuální přístup k potřebám žáků, přátelské a bezpečné prostředí, zkušený pedagogický sbor, ve vybraných oborech dva cizí jazyky, odborné stáže v tuzemských i zahraničních firmách, účast v soutěžích i řadě společných žákovských aktivit mimo vyučování (sportovní a adaptační kurzy, imatrikulační a maturitní ples aj.). Škola nabízí i odborné kurzy pro veřejnost, např. zkoušku elektrotechnické způsobilosti z vyhlášky č. 50/1978 Sb., svářečský kurz, kurz liniového managementu a jazykové kurzy.

Proč si vybrat právě naši školu?

1/Jsme velká škola s širokou nabídkou oborů, ze které se dá vybrat i v případě, že volba nedopadla hned napoprvé podle představ.

Co to v praxi znamená?
Do prváku se přihlásíš třeba na obor autotronik, ale během prvních měsíců se ukáže, že to nebyla správná volba. Žádný problém! Vyplníš žádost o změnu oboru a pokračuješ ve studiu dál. Příbuzných oborů máme na výběr dostatek. Nemusíš měnit školu ani ztratit kamarády. Vše se vyřeší jednoduše změnou oboru.

2/Naším zřizovatelem je jeden z největších zaměstnavatelů nejen Prahy, ale i celého středočeského kraje – Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s.. Kdo tedy chce a je šikovný, má po škole zajištěnu i práci!

3/Naši učitelé průběžně spolupracují s odborníky z praxe, aby teorie, kterou tě budou učit, šla ruku v ruce s praxí a ty ses učil opravdu věcem, které v praxi využiješ.

4/Odbornou praxi si můžeš buď volit podle vlastního uvážení, nebo ji můžeš absolvovat v DPP a využít tak i zajímavých benefitů, které našim studentům nabízí.

5/Během školy si dokonce můžeš i slušně naspořit (třeba na novou motorku nebo zánovní auto)

Jak? Pokud máš požadovaný průměr, zapíšeš se do Studijního programu a po dosažení plnoletosti pobíráš až 4500 Kč měsíčně. Se všemi benefity si můžeš naspořit až 52 tis. Kč, a to už stojí za zvážení!

6/Jsi žák s doporučením pedagogiscko-psychologické poradny? Umíme ti vyjít vstříc. Ve škole je jak speciální pedagog, tak metodik prevence i školní psycholog. Neváhej a obrať se na ně pro odbornou radu. Společně to zvládneme!

7/Během studia se taky můžeš účastnit i některých zážitkových mimoškolních aktivit, jako je lyžák, vodák, adapťák, maturitní a imatrikulační ples. Budeš mít na co vzpomínat!

8/Rád by sis vyzkoušel, jak to vypadá a jak se pracuje ve tvém oboru za hranicemi? S naší školou máš nejednu příležitost. Spolupracujeme s Dopravním podnikem v Drážďanech, ale byli jsme i ve Finsku, Turecku, Litvě a na Slovensku.

9/Obě naše budovy jsou snadno dostupné MHD. Budova na Moravské leží v samotném centru Prahy v blízkosti Nám. Míru. Budova v Motole je snadno dostupná z Anděla, případně má strategickou polohu i pro uchazeče z okrajových sídlišť Prahy 5, či mimopražské uchazeče z Berounska, Rudné atd. Obě budovy spojují tramvaje č. 16 a 10 a na trati se nachází i odloučené pracoviště OV v Košířích.

Obory

Obory s výučním listem

Autoelektrikář

Elektromechanik pro dopravní prostředky