Střední průmyslová škola elektrotechnická, V Úžlabině 320

Informace o škole

Střední průmyslová škola elektrotechnická, Praha 10, V Úžlabině 320 je státní škola, jejím zřizovatelem je kraj, tj. hlavní město Praha. Školné se neplatí. Denní studium je určeno absolventům základních škol a žákům víceletých gymnázií s ukončenou povinnou školní docházkou (kvarta). Studijní program všech oborů v denním studiu je čtyřletý a je zakončen maturitní zkouškou. Dálkové zkrácené dvouleté studium v oboru Informační technologie je určeno uchazečům s ukončeným středním vzděláním s maturitní zkouškou v jiném oboru vzdělání.

Škola má statut fakultní školy dvou fakult Českého vysokého učení technického v Praze. Pro studenty je k dispozici školní knihovna. V průběhu studia připravujeme pro studenty celou řadu exkurzísportovních a kulturních akcí.

Vize školy

Vize je dána školním vzdělávacím programem a specializacemi jednotlivých studijních oborů.

Naším cílem je budovat školu všeobecného a hlavně odborného zaměření v oblastech informačních technologií a elektrotechniky, která je dostupná všem žákům bez rozdílu pohlaví a národnosti a systematicky dbá na kvalitu odborného vzdělávání, posilování jazykových a matematických kompetencí a podporuje u žáků vysoké morální hodnoty, a tím se stává přitažlivá jak pro své žáky a jejich rodiče, tak pro vysoké školy a zaměstnavatele.

Chceme být školou, kde na prvním místě stojí kvalita, kvalita výchovného a vzdělávacího procesu a vzájemných vztahů mezi žáky a pedagogy, mezi pedagogy navzájem, pedagogy a rodiči žáků, proces učení se žákůpřitažlivý obsah školních vzdělávacích programů, systematicky promyšlený vzdělávací proces, moderní vybavení a tím udržet trend vývoje technických oborů v praxi, spolupráce, zdravé a tvořivé klima, uplatnitelnost absolventa v praxi, dodržování zásad bezpečnosti a ochrany zdraví každého žáka a zaměstnance, zajištění bezpečíprevence, integrace.

V Úžlabině 320, 100 00, Praha 10

PhDr. Romana Bukovská