Střední průmyslová škola, Na Třebešíně 2299

Střední průmyslová škola v Praze 10, Na Třebešíně je výjimečné školské zařízení, které funguje již od roku 1973 a nacházející se v hezkém a klidném prostředí Malešického parku s výhodným spojením ze stanice metra Želivského. Kapacitou (8 objektů – učebny, laboratoře, dílny, tělocvičny s bazénem, školní jídelna a domov mládeže) i vybaveností má výborné podmínky připravovat absolventy do praxe nebo na další studium na vysoké škole. Škola nabízí komplexní vzdělání v oborech: Informační technologie, Strojírenství a Technické lyceum. Nově je zde otevřeno gymnázium se zaměřením na informační technologie.

ýznamnou charakteristikou školy je nadstandardní využití výpočetní techniky i nad rámec oboru IT, kupříkladu v předmětech, jako je např. technické kreslení, praktická cvičení, laboratorní cvičení, kontrola a měření, matematika, elektrotechnika, programování CNC strojů a dalších.

Ve všech oblastech studia se snaží škola jít tzv. „s dobou“ a tak se ve výuce běžně objevují technologie jako je IoT (internet věcí), aditivní výroba (3D tisk a 3D sken), VR/AR (virtuální a rozšířená realita), CAD a CGI 3D modelování a vizualizace, automatizace a mechatronika.

Certifikáty a statuty: Haas Technical Education Center (HTEC) – CNC obrábění, Centrum moderních technologií ve škole (STIC) – ve spolupráci s firmou Microsoft, Microsoft IT ACADEMY a MSDN Academic Alliance Program, Autodesk ACADEMIA, Cinema Academy Program, CISCO Academy, SolidWorks CAD/CAM, SurfCAM – více na stránkce statuty a certifikáty

Proč zvolit právě tuto školu?

Na žáky čeká i řada mimoškolních aktivit. Zejména pak sportovní kurzy v Chorvatsku, lyžařské kurzy v Alpách, výjezdní exkurze do průmyslových provozů v celé ČR i návštěva zajímavého divadelního a filmového představení. V rámci projektu SOCRATES škola úzce spolupracuje se školami ve Francii, Itálii, Německu, Slovensku a Španělsku. Žáci mají možnost svoji práci prezentovat na pracovních setkáních a výměnách a ověřit si tak své jazykové dovednosti a kreativitu při řešení projektů v mezinárodních řešitelských týmech. V projektech individuální mobility žákům umožňujeme zúčastnit se studijních pobytů v partnerských školách v zahraničí.

Škola má vlastní krytý bazén, který je pravidelně využíván v hodinách tělesné výchovy, dvě tělocvičny s umělým povrchem a parketovou podlahou a také víceúčelové venkovní hřiště s umělým povrchem a rozměry pro házenou, malou kopanou, basketbal a volejbal. Součástí školního komplexu je také domov mládeže s kapacitou 204 lůžek, který nabízí žákům ubytováni ve dvoulůžkových pokojích. Dva pokoje tvoří jednu obytnou buňku, jejíž součástí je předsíň se skříněmi, umývárna, WC a sprchový kout. Žáci mají k dispozici přístup na internet a využívají i další prostory školy.

Na Třebešíně 2299/69, 100 00, Praha 10

Mgr. Luboš Bauer