Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára

Stavebnictví je krásným technickým oborem, který tvůrčí činností zasahuje do krajinotvorby a ovlivňuje životní prostředí. Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára (dříve Zborovská) je pojmem v odborném školství a je známa široké veřejnosti. Studovaly v ní a studují celé generace – dědeček, syn a vnuk. Byla a je školou, která dává absolventům dobré odborné základy a vykazuje dlouhodobě vynikající výsledky ve vzdělávání. Žáci jsou úspěšní v praxi i při absolvování dalšího studia na technických univerzitách, především na ČVUT v Praze. Pedagogický sbor má vysokou odbornost. Učitelé odborných předmětů mají autorizace ve svém oboru a jsou autory uznávaných středoškolských učebnic. Škola je již 21 let jednou z mála fakultních škol pro studenty MÚVS ČVUT, studijní program: Specializace v pedagogice, obor: Učitelství odborných předmětů. Úkolem školy a snahou pedagogického sboru je vychovávat absolventy s odborným i všeobecným rozhledem. Výjimkou nejsou ani žáci se speciálními vzdělávacími potřebami. Snažíme se o komplexní přípravu našich žáků tak, aby dokázali řešit úkoly samostatně, zodpovědně, uměli využívat nejmodernější techniku, komunikovali alespoň v jednom světovém jazyce, aby se dokázali v životě prosadit a dobře uplatnit.

Uplatnění absolventů

Žáci získají vědomosti, dovednosti a schopnosti, jež jim umožní najít široké uplatnění v povolání stavební technik v těchto oblastech:

• příprava staveb, příprava a realizace investic a engineering;
  • projektant se znalostí BIM technologií a projektování v CAD systémech;
  • při provádění staveb, adaptací a rekonstrukcí budov jako mistr nebo stavbyvedoucí;
  • ve správních institucích jako referent státní správy a samosprávy;
  • ve stavebních laboratořích a zkušebnách;
  • v marketingu ve výrobě a prodeji stavebních materiálů a výrobků.

Po pěti letech praxe lze vykonat autorizační zkoušku, která opravňuje absolventa k samostatnému podnikání (projektová činnost a provádění staveb, jejich změn a odstraňování) nebo k výkonu řídící funkce ve stavebních firmách nebo v projektových organizacích. Firmy a organizace ve stavebnictví projevují o naše absolventy trvalý zájem. Na bezproblémovém uplatnění se podílí také široké spektrum činností, které absolvent dokáže vykonávat. S maturitním vysvědčením získává Europass, který mu zajišťuje lepší uplatnění na trhu práce i mimo území České republiky.
Pokračování studia na vysoké škole (stavební, architektury nebo ekonomické) je logickou životní činností úspěšných absolventů.

Družstevní ochoz 3, 140 00, Praha 4

Ing. Bc. Tomáš Langer