Střední škola – Centrum odborné přípravy technickohospodářské

Naše škola nabízí širokou paletu oborů vzdělání, které jsou zakončené maturitní zkouškou nebo výučním listem. Výuka celkem 21 oborů probíhá ve 4 budovách, které se nacházejí v Praze 9 na těchto adresách: Poděbradská 1, Poděbradská 12, Pod Balkánem 599 a Novovysočanská 5. V naší vzdělávací nabídce naleznete obory různého zaměření, pro přehlednost rozdělujeme obory do těchto kategorií: elektrotechnické, automobilní, chemické, uměleckořemeslné, veřejnosprávní, ekonomické a obory služeb. Ve vybraných maturitních oborech nabízíme možnost získat během čtyř let studia maturitní vysvědčení i výuční list, neboť jsme jednou z mála škol, které jsou součástí pokusného ověřování modelu výuky L+H.

Naším hlavním cílem je, aby z absolventů byli skvělí odborníci a profesionálové ve svém oboru. Tomu je podřízena veškerá činnost všech našich pedagogů, provozních pracovníků i vedení školy. Tohoto cíle dosahujeme především skvělou odbornou úrovní teoretické i praktické výuky. V rámci vzdělávacího procesu spolupracujeme také s mnoha zavedenými firmami, ve kterých žáci získávají dovednosti a znalosti v rámci odborného výcviku nebo odborné praxe. Konkrétně spolupracujeme například s těmito firmami a institucemi: Hospodářská komora ČR, Elektrotechnický svaz český, Svaz zaměstnavatelů v energetice, Pražská energetika, ELTODO, Elkas, Zentiva, Spolana, Bayer, Fomei, Ryor, Goldwell, zavedené autorizované autoservisy Emil Frey ČR, NH Car, Auto Babiš, Invelt BMW a mnoho dalších. Máme také svou vlastní síť žákovských provozoven pro obory vzdělání kosmetické služby a kadeřník.

Naši žáci mají dále možnost absolvovat různé doplňkové vzdělávací kurzy, jako je například autoškola, získání osvědčení podle vyhlášky č. 50/1978 Sb. § 5, počítačové kurzy a jiné. Pravidelně se zapojujeme do programu ERASMUS+, mezinárodního projektu ENERSOL (soutěž s environmentální tématikou), pořádáme kosmeticko-kadeřnickou soutěž KRÁSA, soutěž Automechanik junior, SOD – soutěž odborných dovedností a naši žáci jsou i úspěšnými účastníky soutěží pořádaných jinými školami. Žáci mají možnost během studia získat prospěchové stipendium či hodnotné ceny v rámci našich bonusových programů. Nabízíme také celou řadu mimoškolních aktivit v podobě odborných stáží, exkurzí, sportovních turnajů, workshopů a mnoho dalších. Vlastníme horskou chatu ve Strážném v Krkonoších, kde pro žáky každoročně pořádáme lyžařské a turistické kurzy. Všichni žáci mají možnost stravovat se ve školní jídelně, kde je na výběr ze tří jídel, z nichž je jedno jídlo vždy bezmasé.

Za velkou výsadu považujeme naši snahu o neustálou modernizaci učeben, dílen, laboratoří, salonů a ateliérů. Tyto prostory jsou proto vybavené špičkovými, a dokonce v některých oborech unikátními učebními pomůckami. Proto se naši žáci už během studia dostanou k profesionálnímu vybavení, se kterým se budou setkávat i ve svém pracovním životě po absolvování školy. Důležité jsou i počítačové učebny nebo centra interaktivní výuky vybavené výpočetní technikou odpovídající vysokým standardům dnešní doby. Ve škole bylo v minulosti vybudováno i Centrum environmentální výchovy orientované na popularizaci úspor energií a jejich obnovitelných zdrojů.

I přesto, že jsme velká škola s mnoha obory vzdělání, nás sjednocuje chuť poskytnout žákům maximální kvalitní výuku, což dokazuje nemalý počet úspěšných absolventů napříč všemi obory. Veškeré naše aktivity jsou zaštítěny heslem „Od základů k mistrovství“. Pojďte se tedy stát mistrem v některém oboru z pestré palety naší nabídky.

Poděbradská 1, 190 00, Praha 9

Mgr. Josef Ležal