Vyšší odborná škola Husův institut teologických studií

Vyšší odborná škola Husův institut teologických studií je školskou právnickou osobou. Vznikla z potřeby zvyšovat teologickou odbornost (praktickou i teoretickou) katechetů, pastoračních asistentů, kazatelů a jáhnů, zejména z řad Církve československé husitské (dále jen CČSH) a v rámci tzv. celoživotního vzdělávání dále vzdělávat duchovní a faráře (CČSH) v neuniverzitním studijním programu.Studijní program je otevřen i pro zájemce z řad široké veřejnosti, a to především všem, kteří se chtějí seznámit s českou teologickou školou a s dílem Mistra Jana Husa.Teologický a ideový důvod vzniku samostatné Vyšší odborné školy Husův institut teologických studií vzešel ze snahy obnovit křesťanství (zásady křesťanské etiky a lásky) v dnešním světě. Ambicí absolventů Vyšší odborné školy Husův institut teologických studií by se měla stát snaha o revizi společenských vztahů a pomoc s mravní obnovou české společnosti v duchu tradic středověkého husitství a teologie Církve československé husitské. Vzdělávání na VOŠ HITS probíhá v souladu s podstatou Kristovy zvěsti, nových vědeckých poznatků i oprávněných životních požadavků dnešního člověka. Teologie je studentům předkládána srozumitelným, a pro dnešní myšlení přijatelným, způsobem.V neposlední řadě je cílem školy podporovat rozvoj terciárního odborného vzdělávání v této oblasti s orientací na kvalitativní dimenzi edukačně-erudičního procesu ve spolupráci s vysokými školami, a to nejen českými, ale i zahraničními.VzděláváníAkreditovaný vzdělávací program Teologická a pastorační činnost je členěn na tematické bloky hlavních teologických disciplín a příbuzných věd .Propria husitské teologie, formovaná v diskuzi s tradicemi katolických, evangelických, pravoslavných a dalších teologických škol, umožňují přiblížit se k současnému člověku jak v myšlení, tak po stránce praktického života. Vyšší odborné školy Husův institut teologických studií chce proto vybavit své posluchače odbornými znalostmi a prakticko-teologickými dovednostmi v linii těchto proprií, aby je po absolutoriu dokázali ve zcela konkrétní podobě, dané zaměřením každého z nich, uvést v praxi. Proto vzniklo vlastní teologické učiliště, které zároveň chce i svou prací přispět k budování teologické školy novodobé husitské teologie, podílet se na její analýze a následně i aplikaci v zájmu blaha celé společnosti.

Sídlo

V Tišině 3, 160 00, Praha 6

ThDr. David Tonzar, Th. D.
Ředitel