Vyšší odborná škola publicistiky

Profesní škola médií Publicistika

Jsme Vyšší odborná škola publicistiky, která vás za tři roky vybaví znalostmi i praktickými dovednostmi různých mediálních profesí. Naši studenti nesedí jenom v lavicích, ale vše si pod vedením profesionálů z oboru vyzkouší na vlastní kůži, a tak po škole plynule vplouvají do mediální branže. Již 25 let.

Jsme malá škola, kde nezmizíte v davu. U každého najdeme a rozvíjíme jeho individuální talent. Najděte ten svůj!

VOŠP je v centru Prahy. Díky tomu si užijete studentský život s přáteli a můžete načerpat mnoho inspirace pro svou tvorbu.

Na naší škole sice nezískáte bakalářský titul, ale získáte praktické dovednosti, které mnohonásobně vyváží titul z univerzity. A pokud budete Bc. přeci jen chtít, partnerské vysoké školy vám uznají zkoušky z VOŠP a během jednoho roku si Bc. můžete dodělat.

Výše školného na VOŠP činí 32 000 Kč na rok (dva semestry). Je to opravdu málo vzhledem k tomu, že škola má vlastní studia i profesionální televizní techniku a kontakt s profesionály z oboru si užijete v malých skupinách.

V prvním ročníku si vyzkoušíte základ z každého oboru, který naše škola nabízí. Do druhého ročníku si pak vybíráte své hlavní zaměření. Protože se média a komunikační obory neustále rozvíjejí, všechna zaměření mají budoucnost a najdete v nich uplatnění.

Pište!

Jestli vás baví psát, jednoznačně patříte k nám. Na počátku je slovo – ať točíte reportáž, píšete román, stavíte web nebo kampaň. Také u nás je psaní základ všeho. Věřte, že tyto zkušenosti se budou hodit, ať budete v životě dělat cokoliv. Koukněte například na školní redakci Generace20.

Poznejte publikum!

Když víte, jak funguje marketing a co publikum chce, vždycky budete mít úspěch. Pak vás nezaskočí organizace akcí pro veřejnost, ať se jedná o workshop, komunitní setkání, či velký kulturní festival, ani tvorba kampaní, reklamních spotů, nebo správa sociálních sítí.

Točte!

televize nebo rozhlas, je to láska na celý život. Ve chvíli, kdy školní televize vysílá vaší první reportáž, už víte, že nechcete nic jiného! Své získané dovednosti si vyzkoušíte například v Mediálním dni VOŠP. Právě tam se rodí kameramani, střihači, redaktoři, reportéři i produkční. Tak kým se stanete vy?

Více informací naleznete na www.studujvosp.cz  nebo www.vosp.cz

Naše obory:

Multimediální redakce

• Naučíte se připravovat, realizovat a dokončovat audiovizuální projekty.
  • Zvládnete nejrůznější audiovizuální formáty – televizní anketu, reportáž či krátký dokument, ale také rozhovor ve studiu, rozhlasové vysílání nebo fotografickou či multimediální práci.
  • Osvojíte si standardy velkých audiovizuálních produkcí v ČR – zejména České televize a Českého rozhlasu.

Novinářská kamera, střih, zvuk

• Seznámíte se s technologickým řetězcem výroby.
  • Budete se orientovat v základních autorských právech a prakticky je uplatňovat.
  • Naučíte se řešit technické problémy, které jsou součástí mediální profese.

Marketing a PR

• Naučíte se správně komunikovat s publikem.
  • Budete umět psát reklamní texty a tiskové zprávy.
  • Zjistíte, jak hájit zájmy firmy v komunikaci, jak ji zviditelnit a rozvíjet a chránit její dobrou pověst.
  • Osvojíte si různé postupy PR v off-line i on-line prostředí.
  • Naučíte se naplánovat, spustit a vyhodnotit reklamní kampaň.

Produkce

• Naučíte se orientovat v médiích ČR.
  • Poznáte zákony, které média provází.
  • Osvojíte si profesní slovník.
  • Budete aktivně pracovat a poradíte si ve složitém ruchu mediálního dění.

Tvůrčí psaní zpravodajsko-publicistické

• Naučíte se psát různé publicistické útvary, jako jsou zprávy, články, reportáže, komentáře, medailony, ale i blogy.
  • Zjistíte, jak se správně pracuje se zdroji informací.
  • Budete psát věcně, konkrétně, barvitě a bez chyb.

Tvůrčí psaní literárně-scénáristické

• Zapojíte své kreativní myšlení.
  • Budete psát originálně a nápaditě.
  • Naučíte se, jak tvůrčí přístup sice umět pořádně vytěžit, ale jak ho současně umět i řídit a ovládat.

Rozhlasová publicistika

• Získáte vytříbený mluvený projev.
  • Budete mít zkušenost se vstupy do živého vysílání.
  • Naučíte se základy zvukové dramaturgie.
  • Osvojíte si přípravu rozhlasových programů, včetně mluveného slova a rozhlasové dokumentaristiky.

Sídlo

Opatovická 18, 110 00, Praha 1