Čeština‎English

Základní škola a Mateřská škola Červený vrch, Praha 6, Alžírská 26

Sledovat
Sleduje: 0
X

Sledovat

E-mail: *

Škola je od roku 1993 příspěvkovou organizací. Sídlí ve třech budovách. Hlavní budova je v
Alžírské 26/680, druhá budova je odloučené pracoviště v Alžírské 647, třetí budova je Pod Novým lesem 8/98, ve které je sídlo MŠ, která má rovněž dvě třídy.

Mateřská škola Červený vrch, Alžírská 1/647, Praha 6
byla nově zrekonstruována a slavnostně otevřena v září roku 2010. Je to 3 podlažní budova. Ve dvou podlažích je mateřská škola, ve třetím podlaží dvě první třídy, takže děti mohou plynule přecházet do základní školy. Budova je architektonicky a designově moderně řešená, vybavená, provoz plně vyhovuje podmínkám mateřské školy. Školní zahrada je netradičně řešená s řadou nejmodernějších relaxačních a cvičebních prvků rozvíjející základní pohybové dovednosti dětí. Kapacita je 52 dětí, rozdělených do 2 heterogenních tříd v počtu 26 dětí na jednu třídu.
Mateřská škola pracuje podle Školního vzdělávacího programu „Svět kolem nás.“ Je zaměřen na rozvoj prosociálních potřeb, návyků a dovedností dětí. Mateřská škola se také ve větší míře věnuje estetickým výchovám, ekologii a environmentální výchově.
Adaptační program je nastaven individuálně, dle vyspělosti a potřeb každého dítěte. Strava je klasická, se zvýšeným přísunem ovoce a zeleniny. Pitný režim je samozřejmostí, k dispozici po celý den.
To, že je MŠ součástí ZŠ nám umožňuje navštěvovat tělocvičnu a v jarních měsících školní bazén, kde děti pod vedením lektora získávají základy plaveckých dovedností. 1x za měsíc máme v MŠ divadlo, koncert či výchovný program, popř. děti jedou do divadla. Každý rok jezdíme na výlet. Je nutné vyzdvihnou i výraznou spolupráci se základní školou. Společně se účastníme řady akcí, projektů, které jsou obrovským oživením a přínosem v přípravě dětí na vstup do ZŠ a v rozvíjení vzájemných vztahů mezi dětmi. V MŠ pracuje i velmi kvalitní rodičovské sdružení. Za zmínku stojí i spolupráce se společností „Dar“ sdružení pro handicapované děti, které zveme na společná divadla, vyrábíme drobné dárky. Společně si hrajeme na školní zahradě.
Mateřská škola Pod Novým lesem 98/8, Praha 6
je školka s bohatou tradicí. Byla uvedena do provozu v roce 1925. Přestože budova nebyla účelově stavěná, uspořádání, vybavení zcela vyhovuje podmínkám a provozu mateřské školy. Je to škola rodinného typu, která umožňuje dětem se zde i tak cítit. Mateřská škola má kapacitou 45 dětí, rozdělených do dvou tříd ve věku 3-4,5 let a 4,5-6 let. Škola je dvoupodlažní, kde v I. podlaží se nachází I. oddělení, lehárna, šatna a vestibul. Ve druhém podlaží je II. oddělení, kancelář, jídelna. Mateřská škola je umístěna v centru starého Veleslavína.
Mateřská škola pracuje podle Školního vzdělávacího programu „Svět kolem nás.“ Je zaměřen na rozvoj prosociálních potřeb, dovedností a návyků dětí. Samotné umístění mateřské školy umožňuje se ve větší míře věnovat ekologické a environmentální výchově a to v součinnosti s estetickou výchovou. Základní pedagogickou metodou je hra, prováděná formou činnostního, smyslového a prožitkového učení.
Školní zahrada je netradičně zařízená, kopíruje terén, kterého využila k zabudování moderních relaxačních a cvičebních prvků, které podporují rozvíjení základních pohybových dovedností dětí.
Adaptační program je nastaven individuálně, dle vyspělosti a potřeb každého dítěte. Strava preferuje prvky zdravé výživy, zvýšený příjem ovoce a zeleniny. Pitný režim je samozřejmostí, k dispozici po celý den.
Spojení se základní školou nám dává možnost navštěvovat tělocvičnu a v jarních měsících potom školní bazén, kde děti pod vedením lektora získávají elementární plavecké návyky. 1x za měsíc máme v MŠ divadelní představení, koncert či výchovný program, popř. děti přímo navštíví divadlo. Každoročně  jezdíme na výlet. Významnou úlohu v celém výchovně vzdělávacím procesu má úzké propojení se základní školou. Pořádáme řadu společných akcí a projektů, které mají vliv na přípravu dětí na vstup do ZŠ, na rozvoj prosociálních návyků, toleranci a vzájemnou empatii. V mateřské škole pracuje kvalitní rodičovské sdružení, spoluorganizuje a účastní se nejrůznějších akcí, které vedou k prohloubení vzájemných vztahů.
Zobrazit více Zobrazit méně

Aktuální akce

Kalendář z Akce

Po Po

Út Út

St St

Čt Čt

So So

Ne Ne

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

Zobrazit více

Akce

Aktuálně zde nejsou žádné nadcházející akce.

Rekvalifikační kurzy

Aktuálně zde nejsou žádné rekvalifikační kurzy.

Kroužky & aktivity

Aktuálně zde nejsou žádné kroužky & aktivity.

Projekty & spolupráce

Mateřská škola jako místo praxe

Sjednocená metodika praxí ke stažení ZDE. Myšlenka vzniku seznamu mateřských škol (dále jen MŠ) jako míst pro praxi studentů pedagogických škol vznikla v rámci projektu s názvem: Progr...

Výzkum, vývoj a vzdělávání
Více informací

Kontakty

Sídlo školy

Alžírská 26, 160 00, Praha 6

Obecné kontakty

Kontaktní osoby

PaedDr. Marie Cibulková
Ředitelka školy

Komentáře (0)

Napsat první komentář

Komentáře ke škole (0)

Napsat komentář

Napsat komentář

Kde nás najdete

Alžírská, 26, Hlavní město Praha, 160 00, Česko.

Lidé

Iveta Bílková

zástupkyně ředitele pro MŠ

Napsat uživateli
Sledovat
Sleduje: 0
X

Sledovat

E-mail: *