Základní škola Fr. Plamínkové s rozšířenou výukou jazyků Praha 7, Františka Křížka 2

Základní škola Fr. Plamínkové je státní školou s rozšířenou výukou jazyků a více než 120letou historií. Škola je určena žákům 1. – 9. tříd. Kromě všeobecného základního vzdělání u nás žáci získají kvalitní jazykové znalosti z anglického, německého, španělského a francouzského jazyka. Naším cílem je připravit žáky na život ve 21. století, naučit je aplikovat vědomosti, komunikovat, zdůvodňovat, kriticky myslet, řešit problémy a hledat optimální strategie jejich řešení, pracovat s moderními komunikačními prostředky, ale také aktivně trávit volný čas. I proto se snažíme nabízet smysluplné volnočasové aktivity v rámci kroužků. Společně s rodiči se snažíme u dětí vytvořit systém morálních hodnot a postojů. Žáky pravidelně vysíláme na soutěže a olympiády. Některé soutěže sami organizujeme – Poetické odpoledne, Zlatý slavík, English Singing Contest Flamingo apod.
Vzhledem k umístění v centru města je škola dostupná nejen pro žáky Prahy 7, ale i z ostatních pražských čtvrtí.

Technické vybavení

Jednou z priorit školy je využití informačních a komunikačních technologií, z čehož vyplývá i úroveň vybavení školy touto technikou. Pro výuku informatiky i dalších vyučovacích předmětů je určena počítačová pracovna vybavená 30 počítači, tiskárnami, skenerem, dataprojektorem, sluchátky s mikrofonem atd. Všichni žáci i pedagogové mají přístup na internet. Počítače lze využívat i ve volném časem, například v místnosti školního klubu. Počítači jsou vybaveny i všechny třídy, školní družina i kabinety vyučujících. Učebny na 1. i 2. stupni jsou vybaveny interaktivními tabulemi, projektory nebo klasickými dataprojektory. Ve škole jsou k dispozici tři kopírovací stroje.

Prostorové vybavení

Škola disponuje 18 učebnami, 3 pracovnami cizích jazyků, pěti hernami školní družiny, pracovnou počítačů, hudebnou a venkovní třídou. Venkovní třída je koncipována jako otevřený, zastřešený učební pavilon, umožňující estetický a harmonický rozvoj žáků se zdůrazňováním tělesného pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu. K pohybovým aktivitám žáci využívají 2 tělocvičny a prostorné školní hřiště. Hřiště slouží nejen k výuce tělesné výchovy, ale za příznivého počasí i k aktivnímu trávení velkých přestávek. Na školním dvoře je také umístěno pítko. V suterénu školy se kromě menší tělocvičny a místnosti školního klubu nachází ještě keramická dílna a pec využívaná především školní družinou.

Pc učebna
Nově zrekonstruovaná učebna poskytuje dostatečnou kapacitu a podmínky k výuce.  Průběžně dokupujeme nové počítače. Počítačová učebna je také vybavena dataprojektorem, ozvučením a další foto a video technikou.
Pracovna aj, šj,  fj
Nové pracovny anglického, francouzského a španělského jazyka jsou místem, kde se žáci mohou plně ponořit do studia cizích jazyků. Všechny učebny disponují interaktivním dataprojektorem, jsou pohodlně a útulně zařízeny.

Františka Křížka 2, 170 00, Praha 7

Ing. Jaroslav Andrle Ph.D.
Ředitel školy