Základní škola Fryčovická

Zřizovatelem školy je MČ Praha 18, Bechyňská 639, Praha 9 – Letňany.

Škola poskytuje úplné vzdělání od 1. do 9. ročníku, máme také přípravnou třídu, zájmové vzdělávání poskytuje školní družina. Kapacita školy je 730 žáků.

Školní družina má kapacitu 300 žáků. Skládá se z několika oddělení a nabízí řadu zájmových kroužku, zajímavých výletů a jiných aktivit.

Na škole aktivně pracuje žákovský školní parlament.

Výuka probíhá dle školního vzdělávacího programu „Naše škola – škola pro všechny“. Důraz klademe především na to, aby naši žáci získali pozitivní vztah ke vzdělávání, aby chápali jeho význam a byli připraveni na to, že se budou muset vzdělávat celý život. Proto je důležité vybavit děti takovými vědomostmi, dovednostmi a schopnostmi, aby si kdykoli dovedly poradit při řešení problémů, s nimiž se setkávají při studiu i v praktickém životě.

Výuku cizích jazyků začínáme již od prvního ročníku – anglický jazyk. Od sedmého ročníku přibíráme německý nebo ruský jazyk.

Pravidelně se zapojujeme do znalostních, uměleckých a sportovních soutěží. Žáci se zúčastní soutěží z matematiky, angličtiny, českého jazyka, zeměpisu, přírodopisu, zpěvu i recitací, kopané, florbalu, stolního tenisu a atletiky.

Žáci 1. a 2. stupně pravidelně vyjíždějí se svými učiteli na vícedenní vzdělávací kurzy, žáci 2. stupně také na lyžařský výcvikový kurz.

Staráme se také o aktivní odpoledne našich dětí. Pravidelně působí na naší škole několik kroužků – od výuky AJ, NJ, výtvarné a keramické zručnosti, mladého záchranáře a elektrikáře, kurzy vědy a techniky. Nedílnou součástí je také sport – basketbal, florbal, judo, tenis, taekwondo, gymnastika, míčové hry, taneční kroužek a škola pro malé kaskadéry.

Škola se rovněž účastní mnoha akcí v součinnosti s MŠ Praha 9 i dalšími organizacemi – například Den Země, besedy v knihovně, Vánoční jarmark, Čertovský rej a další.

Škola je otevřena nejen našim žákům a rodičům, ale naší snahou je i spolupráce s okolními školami, DDM, MČ Praha 18 a i dalšími organizacemi.

Veškeré podrobnosti najdete ve výročních zprávách.

Fryčovická 462, 199 00, Praha 9

Mgr. Bc. Hana Nytrová