Základní škola, Praha 4, Nedvědovo náměstí 140

Mgr. Vít Šolle
ředitel školy

Ve školství pracuji od roku 1988. Jsem absolvent  PedF UK oboru učitelství I. stupně.  Před nástupem do funkce ředitele ZŠ Nedvědovo náměstí jsem zastával během své profesní dráhy funkci učitele, třídního učitele, zástupce ředitele i funkci ředitele jiné školy. Toto mé působení ve školství bylo přerušeno čtyřletým obdobím ve funkci místostarosty v Praze 5 s kompetencí pro školství.  Přistupuji k úkolu na zdejší škole s velkou odpovědností a s vědomím, že každá škola je jiná, a že její učitelé, zaměstnanci, žáci a rodiče vytváří jedinečný celek se svým specifickým potenciálem. Budu rád, jestli se mi v krátké době podaří navázat se všemi dobrou spolupráci, a to samozřejmě i s Vámi rodiči, dále se zřizovatelem a také mateřskými školami, spolky a kluby, které mají ke škole nějaký vztah. Budu usilovat o to, aby ZŠ Nedvědovo náměstí byla dobrou a atraktivní školou především ve svém spádovém obvodu, a aby byla školou materiálně, organizačně a sociálně pohodovou se smysluplným vzdělávacím programem. Přeji si, aby zůstala věrná i tradiční podpoře plavání a závodních plavců na II. stupni.  Závěrem bych chtěl připojit krásný text J. A. Komenského, protože jeho idea školy obecné je pro mě stále inspirativní.

Idea školy obecné
„Za prvé, my máme na mysli všeobecné vzdělání všech, kdo se narodili lidmi, ke všemu lidskému. Musí tedy být vedeni pospolu jednou cestou, kam až mohou být vedeni, aby se všichni navzájem povzbuzovali, podněcovali a bystřili. Za druhé chceme, aby všichni byli vzděláni ke všem ctnostem, také ke skromnosti, svornosti a vzájemné úslužnosti. Nesmějí tedy být od sebe odtrhováni tak brzy a nesmí být některým podávána příležitost, aby se sobě líbili nad jiné a aby pohrdali jinými vedle sebe.“

Nedvědovo náměstí 140, 147 00, Praha 4

Mgr. Vít Šolle