Základní škola, Praha 7, Trojská 110

Základní škola v Praze – Troji je školou s šesti třídami I.stupně, školní družinou, jídelnou a pedagogickým centrem, kde působí speciální pedagog. Průměrný počet žáků ve třídách je 26. Má částečně bezbariérový přístup. Zřizovatelem školy je Městská část Praha – Troja a je v této oblasti jedinou státní základní školou. Budovu sdílí se soukromým osmiletým Trojským gymnáziem, kde mohou naše děti po zvládnutí přijímacích zkoušek pokračovat ve vzdělání za zvýhodněných finančních podmínek díky smlouvě mezi Trojským gymnáziem a Městskou částí Praha – Troja

Výuka probíhá podle školního vzdělávacího programu s motivačním názvem „TROJA“ – Tvořivě, Radostně, Odpovědně, Jednotně, Aktivně. Vzdělávací program má dvě základní priority – výuku anglického jazyka již od 1. ročníku a přípravu žáků k přijímacím zkouškám na osmiletá gymnázia, kde dlouhodobě škola dosahuje nadprůměrných výsledků. Hodiny anglického jazyka máme ve všech třídách půlené. Od 1. ročníku je v hodinách hudební výchovy výuka hry na flétnu. Škola nabízí široký výběr zájmových kroužků a organizuje třikrát ročně výjezdy na školy v přírodě, z toho jarní na kolech a týdenní zimní s lyžemi. Škola podporuje inkluzi a nabízí možnost speciálně pedagogického vedení oslabených žáků pod dohledem speciálního pedagoga. Ve speciálně pedagogické péči nezapomíná ani na žáky s mimořádným nadáním.Ve vztahu k rodičům je školou otevřenou, rodič může kdykoli do školy přijít a informovat se o studijních výsledcích svého dítěte. Mimo třídních schůzek si organizují učitelé konzultace ve třech s rodičem a žákem, které umožňují všem zúčastněným vyjádřit se v klidu ke všem otázkám výchovně vzdělávacího procesu.

Škola je velmi dobře vybavena učebními pomůckami, má počítačovou pracovnu, interaktivní tabule a počítače v každé třídě. Ve třídách jsou jednomístné lavice a relaxační zóna pro odpočinek, hry a čtení. Režim školy vychází ze skutečnosti, že na škole jsou jen děti I. stupně ZŠ. Nezvoní se, žáci mohou využívat o přestávkách veškeré prostory a zařízení školy. V průběhu výuky mohou odejít ze třídy na WC, napít se přinesených tekutin. Škola má možnost využívat tělocvičnu a venkovní hřiště s umělým povrchem. Ve spolupráci se Sdružením rodičů, které na škole působí a zřizovatelem jsme změnili povrch v hale školy z dlažby na sportovní, který je bezpečnější a odpovídá aktivitám o přestávkách – kopaná, vybíjená ….

Školní družina má 5 oddělení. Provoz je ráno od 7 hod., odpoledne do 17.30 hod. Akcí, které ŠD pořádá, se mohou po dohodě zúčastnit i děti, které nejsou k docházce přihlášeny. Škola spolupracuje s mateřskou školkou Nad Kazankou a mateřskou školkou Trojská labuť, která nabízí kroužky spojené s výukou anglického jazyka.

Škola se zapojila do projektu Světová škola a na jaře 2019 tento titul získala. Dlouhodobě je zapojena do projektu Ovoce do škol a Mléko do škol. Velmi dobrou spolupráci má s Městskou částí Praha Troja a v jejím dotačním programu získává pravidelně finance na různé projekty např. Edison a Čtenářský klub. Většina učitelů pracuje pomocí metod RWCT, kterými podporuje rozvoj čtenářské gramotnosti. Velmi těsná spolupráce je rovněž se sportovním oddílem Sabat a Sokolem Troja. Žáci školy mohou v létě využít nabídky letního tábora, který pořádá oddíl Stopa v Troji.

DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ

Den otevřených dveří se na této škole nekoná. Pokud byste měli zájem o prohlídku školy a získání informací, které Vás zajímají, tak se obraďte na paní ředitelku. Ráda Vám zodpoví veškeré Vaše otázky a ukáže Vám budovu školy.

Trojská 110, 171 00, Praha 7

Mgr. Kateřina Tůmová