Čeština‎English

Základní škola s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů, Praha 4, Na Planině 1393

Sledovat
Sleduje: 1
X

Sledovat

E-mail: *

Umístění

Naše škola sídlí v jižní části Prahy na území městské části Praha 4. Leží v městské čtvrti zvané Krč v oblasti, která je obvykle nazývaná „Zelený pruh“ nebo „Ryšánka“.

Areál školy leží na jižním okraji krčsko-pankrácké pláně. Název ulice, v níž škola sídlí, je opravdu příznačný. Z vyvýšené planiny máme dobrý rozhled do okolí, takže ze školy vidíme například Pražský hrad, Petřín, svahy Prokopského údolí nebo panorama jižního okraje Prahy.

V bezprostředním okolí školy se rozkládá krčská vilová čtvrť z 30. let 20. století, takže je škola obklopena zelení.

Hlavní komunikací, s níž škola sousedí, je ulice zvaná „Zelený pruh“. Na této komunikaci je velmi nízký provoz, takže škola není obtěžována ani hlukem, ani jinými nepříjemnými projevy dopravního ruchu.

Ze školy se během několika minut pěšky dostaneme například do Krčského lesa, do přírodní rezervace „Branické skály“, do kulturního domu Dobeška nebo do bazénu na Zeleném pruhu.

Navzdory svému umístění v klidné vilové čtvrti je škola velmi dobře dostupná městkou hromadnou dopravou. Přímo u školy je zastávka autobusů MHD, jimiž se ke škole během pár minut dostanete od stanice metra „Budějovická“ nebo z podolského nábřeží.

Dobrou dopravní přístupnost oceňují i ti rodiče, kteří vozí své děti ze vzdálenějších míst do školy autem. Z Jižní spojky, dálnice D1 nebo ze směru známého jako „stará Benešovská“ trvá jízda ke škole jen několik minut po komunikacích, na nichž nejsou dopravní zácpy.

Areál školy

Areál školy byl vybudován v roce 1974 a doplněn koncem 80. let jako typická škola tzv. pavilonového typu. Základem školy jsou čtyři velké pavilony, z nichž jeden je vyhrazen žákům 1. a 2. tříd (nazýváme ho „Nový pavilon“), v dalším najdeme jídelnu a učebny 3. až 5. tříd. Ve zbývajících dvou pavilonech sídlí 6. až 9. třídy, jsou zde odborné učebny a kanceláře vedení školy v jednom z pavilonů sídlí také partnerské Gymnázium Milady Horákové. Na pavilony bezprostředně navazují tělocvičny. Všechny části jsou propojeny krytými prosklenými a vytápěnými chodbami, takže i v zimě nebo v dešti lze celou školou procházet bez nutnosti převlékání či přezouvání.

Díky pavilonovému uspořádání škola působí prostorně a vzdušně.

Součástí areálu školy je i velké školní hřiště s běžeckou dráhou a třemi hřišti s umělým povrchem.

Zbývající části areálu tvoří travnaté plochy se skupinami stromů a keřů, které jsou využívány školní družinou nebo jako „učebny pod otevřeným nebem“ při výuce. V severní části areálu postupně vytváříme zajímavou sbírku jehličnanů a dalších dřevin.

Vybavení

Přestože základ školy pochází z roku 1974, je postupně modernizován a rekonstruován. Původní dřevěná okna byla nahrazena za plastová, rozsáhlou rekonstrukcí prošla sociální zařízení a žákům od 3. třídy jsou místo klasických „drátěných“ šaten k dispozici šatnové skříňky.

Učebny jsou vybaveny novým nábytkem, který vyhovuje současným ergonomickým parametrům. Mnohé učebny jsou vybaveny počítači a dataprojektory.

Samozřejmostí je standardní počítačová učebna se 16 počítači. Po celé škole je zavedena počítačová síť s přístupem na Internet. Na síť je přístup ze všech učeben i kabinetů.

Zázemím našich odborných učeben jsou dobře vybavené sbírky, které postupně modernizujeme. Současně na základě dohody využíváme pomůcky i další  vybavení pro výuku partnerského Gymnázia Milady Horákové.

Výraznou specifikem naší školy je především nadstandardní vybavení pro výuku matematiky, které logicky vyplývá ze zaměření školy.

Zaměření školy

Základ našich žáků přichází z naší spádové oblasti, tedy z okolní zástavby. Logickým úkolem školy je proto poskytování kvalitního základního vzdělání, které umožňuje dobré životní uplatnění a kvalitní předpoklady pro studium na středních školách.

Výraznou specifickou vlastností školy je její dlouholeté zaměření na rozšířenou výuku matematiky a přírodovědných předmětů. ZŠ Na Planině je druhou nejstarší „matematickou“ základní školou na území ČR, tradice výběrové výuky matematiky je udržována a rozvíjena nepřetržitě od roku 1980. Do tříd s rozšířenou výukou matematiky se mohou zájemci hlásit po absolvování 5. ročníku.

Díky svému zaměření je ZŠ Na Planině pověřena každoročním pořádáním obvodních kol Matematické olympiády, Fyzikální olympiády a matematické soutěže „Pythagoriáda“.

Výuka

Usilujeme o moderní výuku založenou na nejlepších tradicích české pedagogiky. Chceme, aby z našich absolventů vyrostli vzdělaní a sebevědomí mladí lidé. Ochotně přijímáme nové podněty, které vedou k lepším výsledků vzdělávací i výchovné práce. Žáky vedeme k prezentaci a obhajobě vlastních názorů. Jsme obezřetní k nekritickému přejímání některých módních „pedagogických“ výstřelků, které v konečném důsledku vedou k povrchnosti a nezodpovědnosti nejen ve školní práci, ale především v samotném životě.

Zobrazit více Zobrazit méně

Aktuální akce

Kalendář z Akce

Po Po

Út Út

St St

Čt Čt

So So

Ne Ne

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

0 akce,

Zobrazit více

Akce

Aktuálně zde nejsou žádné nadcházející akce.

Rekvalifikační kurzy

Aktuálně zde nejsou žádné rekvalifikační kurzy.

Kroužky & aktivity

Aktuálně zde nejsou žádné kroužky & aktivity.

Projekty & spolupráce

Aktuálně zde nejsou žádné projekty & spolupráce.

Kontakty

Sídlo školy

Na Planině 1393, 140 00, Praha 4

Obecné kontakty

Kontaktní osoby

Mgr. Filip Novák
Ředitel školy

Komentáře (0)

Napsat první komentář

Komentáře ke škole (0)

Napsat komentář

Napsat komentář

Kde nás najdete

Na Planině, 1393, Hlavní město Praha, 140 00, Česko.

Sledovat
Sleduje: 1
X

Sledovat

E-mail: *