Čeština‎English

MŠMT vytvořilo speciální portál k Ukrajině

Z domova 10.3.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Ministr školství Petr Gazdík dnes do datových schránek škol rozeslal dopis, ve kterém ředitelky a ředitele informoval o vytvoření speciálního portálu MŠMT k problematice Ukrajiny. Školy, ale i veřejnost, na něm najdou veškeré potřebné informace, včetně metodik a kontaktů.

„Situace se vyvíjí každým dnem a my všichni budeme muset flexibilně reagovat na aktuální požadavky. Chci Vás ujistit, že vše intenzivně řešíme ve spolupráci s ostatními ministerstvy a relevantními organizacemi, snažíme se předvídat problémové situace a hledat včas řešení. Naším cílem je, abyste informace od nás měli včas, srozumitelné a na jednom místě. A zároveň Vám chceme poskytnout potřebnou metodickou podporu,“ píše v dopise školám ministr školství Petr Gazdík.

Součástí ministrova dopisu pro školy byly také dva materiály:

Vzdělávání ukrajinských dětí v ČR – zaměřuje se na konkrétní postupy při začleňování dětí a žáků do kolektivu a pravidla pro jejich zařazování do škol. Materiál obsahuje také užitečné odkazy ke zvládání jazykových bariér a ke vzdělávání žáků cizinců a důležité kontakty.

Příručka pro školy v době katastrofické události  kterou připravil Národní ústav duševního zdraví a vznikl jako zdroj informací pro pedagogy základních a středních škol. Nabízí aktivity, které je možné s žáky podnikat, a materiály, které napomohou otevírat citlivá témata ve školním kolektivu. „Věříme, že pro školy bude tento materiál přínosný při předcházení konfliktů v třídních kolektivech a v péči o duševní zdraví žáků,“ napsal Petr Gazdík.

MŠMT také spustilo web https://www.edu.cz/ukrajina/, jehož je také sekce FAQ, kde školy naleznou otázky a odpovědi na konkrétní případy. Spuštěny byly také telefonické a e-mailové linky, na které se mohou školy k problematice ukrajinského konfliktu a jeho dopadů obracet.

Zdroj: MŠMT

Zobrazit články autora

Markéta Brücknerová

Sledovat
Sleduje: 23
X

Sledovat

E-mail: *
10.3.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek
Zobrazit Skrýt

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Napsat komentář