Hospodářská komora hl. m. Prahy

Hospodářská komora hlavního města Prahy (HKP) byla ustavena v červnu 1994. Jejím posláním je nejen na území hlavního města Prahy, ale i v celé ČR podporovat malé a střední podnikatele, hájit jejich zájmy a zajistit jim veškeré formy pomoci. Své služby Komora poskytuje jak svým členům, tak i ostatním podnikatelům v celé ČR.

HKP úzce spolupracuje s orgány státní správy a samosprávy, především s Magistrátem hlavního města Prahy, s Hospodářskou komorou ČR, okresními a krajskými Hospodářskými komorami a partnerskými subjekty v zahraničí. Důraz klade zvláště na rozvoj kontaktů s partnerskými obchodními a průmyslovými komorami po celém světě, aby byla připravena českým firmám najít nejvhodnější partnery pro byznys v cizině a zahraničním společnostem naopak usnadnila orientaci na českém trhu.

Významnou pracovní institucí, působící v rámci HKP, jsou odborné sekce. Sekce jsou odborným a poradním orgánem nápomocným nejen členům HKP, ale také např. Magistrátu hlavního města Prahy. Jejich prostřednictvím mohou členové též ovlivňovat činnost Komory. Sekce budou v nejbližším období nabývat na významu a cílem jejich činnosti je stát se oficiálními kvalifikovanými poradními orgány při zásadních činnostech týkajících se rozvoje hlavního města.

Podnikatelé a nejen oni, mohou využít celé řady činností, které HKP nabízí. Patří mezi ně: Informační místa pro podnikatele, Rating MSP, dotační poradenství, ověřovací služby a CzechPOINT, poradenství ohledně datových schránek, rezervační systém v rámci zážitkové turistiky a další.

Důležitou aktivitou je rovněž spolupráce s Magistrátem hlavního města Prahy v oblasti vzdělávání. V současnosti je v rámci této spolupráce realizován projetk iKAP 2 na rozvoj pražského školství především v oblasti polytechnického vzdělávání na mateřských, základních i středních školách.

Sídlo

nám. Franze Kafky 17/7, 110 00, Praha 1