Pozvánka na školení pro pedagogy: Robotika se stavebnicemi VEX

Článek - iKAP 27.4.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek

Dovolujeme si pozvat všechny pedagogy na kurz robotiky se stavebnicemi VEX. Tento kurz bude zaměřen přímo na výuku v Polytechnických hnízdech.

• Termín:
    sobota 7. 5. 2022 od 9 hod
    nebo středa 11. 5. 2022 od 14 hod
  • Místo konání: Vyšší odborná škola a Střední škola elektrotechniky, multimédií a informatiky, Novovysočanská 280/48, Praha 9
  • PŘIHLÁŠKA: prosíme o potvrzení na e-mail kafkova@hkp.cz nejpozději do pondělí 2. 5. 2022.
  • Délka trvání kurzu: 4 hodiny
  • Vhodné pro: začátečníky a mírně pokročilé

V případě zájmu je možné domluvit navazující kurz pro pokročilé účastníky.

Více informací najdete zde.

Co jsou stavebnice VEX?

VEX jsou první robotické stavebnice, které se objevily na českém trhu. V současné době nabízí specifické hračky a stavebnice určené pro celou věkovou škálu žáků od 5 do 18 let. Nově dokonce i pokročilejší verze pro studenty vysokých škol a dospělé se zájmem o programování a robotiku.

Robotika je stále častěji začleňována do výuky. Práce se stavebnicemi VEX, ale i s dalšími robotickými hračkami a stavebnicemi, má pozitivní vliv na rozvoj logického myšlení, finanční gramotnosti, kreativity, trpělivosti, pečlivosti i schopnosti práce ve skupinách u dětí všech věkových skupin. Rozvojem logického myšlení v robotice se rozvíjí logické myšlení i v dalších předmětech. Práce navíc děti baví, přijde jim kreativní a snadno zapamatovatelná.

27.4.2022 Markéta Brücknerová Archivovaný článek